Türkiye Aktüel

Bitcoin neden sürekli düşüyor? Bitcoin fiyatları ne olur?

Kripto para birimi Bitcoin, hızla değer kaybederek yatırımcılarını endişelendiriyor. Bitcoin’in değeri bugün 8 bin 500 dolara kadar gerileyerek yüzde 13 civarı düşüş kaydetti.

Bitcoin neden sürekli düşüyor? Bitcoin fiyatları ne olur?
32
02 Şubat 2018 - 16:20

Kripto para birimi Bitcoin, 7 bin 800 dolara gerileyerek Kasım ayından bu yana yatırımcısına kazandırdıklarını kaybettirdi. Bitcoin fiyatları dün saat dün akşam saatlerinde 8 bin 789 dolara kadar gerileyerek yüzde 13 düşüş kaydetti. Düşüş bugünde hız kesmeden devam etti. Bitcoin saat 15:50 itibariyle 7 bin 800 dolara kadar değer kaybetti. Peki Bitcoin neden düşüyor?

BİTCOİN NEDEN SÜREKLİ DÜŞÜYOR?

Elde edilen bilgilere göre, Bitcoin’e devlet müdahalesi ve regülasyon getirme endişelerinin yanı sıra, kripto para birimlerinde güvenlik, siber saldırı ve çalınma gibi risklerin Bitcoin’in değerinin düşmesinde etkili olduğu söyleniyor.

Ocak ayında Çin, Güney Kore ve Hindistan kripto paralar için yeni düzenlemeler getirileceğini açıklamıştı. Pazar günü de Japonya’daki Bitcoin hizmet şirketi Coincheck’ten siber saldırı sonucu 530 milyon dolar değerinde Bitcoin çalınmıştı.

Ancak son iki gündür yaşanan düşüşünün esas nedeni ise Hindistan olduğu söyleniyor. Hindistan Maliye Bakanı Arin Jaitly’in kripto para kullanımının ortadan kaldırılacağı yönündeki açıklaması, başta Bitcoin olmak üzere dijital paraların fiyatlarında sert düşüşe yol açtı. Jaitley, parlamentoda yaptığı konuşmada, “Hükümet, kripto paraların meşru olduğunu düşünmüyor ve kullanımlarını engellemek için tüm tedbirleri alacak” dedi.

530 MİLYON DOLAR ÇALINDI!

Pazar günü de Japonya’daki Bitcoin hizmet şirketi Coincheck’ten siber saldırı sonucu 530 milyon dolar değerinde Bitcoin çalınmıştı.

ABD’li yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, geçen hafta yaptığı uyarıda, Bitcoin fiyatındaki hızlı artış nedeniyle sanal para biriminin piyasa değerinin gerçek değerini aşarak “balon” olarak adlandırılan seviyede işlem gördüğünü belirtmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde Turkiyeaktuel.com 'da yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri lütfen kopyalamayınız.