Türkiye Aktüel

CUMHURBAŞKANINDAN BÜYÜK DEVLET MESAJI

CUMHURBAŞKANINDAN BÜYÜK DEVLET MESAJI
Avatar
Kubilay Muhammet Özdemir( benimtarihim1923@gmail.com )
Giresun Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu ve aynı üniversitede pedagojik formasyon eğitimini tamamlayıp Öğretmen olmaya hak kazandı. Bir ilkokulda birinci sınıflara ücretli öğretmenlik yaptı. Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü okumaktadır. Kişisel Gelişim ile alakalı 9 tane sertifikası vardır. Ücretli Öğretmenlik yaptığı süreçte Milli Eğitim Bakanlığından 11 tane teşekkür yazısı almıştır. Tarihçi, siyaset Bilimci ve Köşe Yazarıdır ve hâlâ Orta Öğretimde Öğretmenlik yapmaktadır ve ayrıca Yüksek Lisans öğrencisidir.
89
19 Temmuz 2019 - 4:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz’un üçüncü yıl dönümünde konuşmasını bitirdikten sonra arkasında 16 Büyük Türk Devleti’ni simgeleyen askerlerin ellerine tek tek dokunarak aslında dünyaya bir mesaj verdi.

Tamda S400’lerin Türkiye’ye gelmesiyle ABD’nin yaptırım kararı alması, Yunanistan’ın son birkaç aydır küstahça açıklamaları ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin sıkıştırılmaya çalışılmasının ardından 15 Temmuz gibi önemli bir günde bu mesajın verilmesi anlamlıdır.

Cumhurbaşkanı yaptığı bu hareketle kanaatimce; “Ben alelade bir devletin cumhurbaşkanı değilim. Ben 16 büyük devlet kurmuş ve yıkmış, her defasında bu yıkıntılardan da yeni bir devlet kurmayı başarmış bir milletin Cumhurbaşkanıyım. Siz benim devletimi yıkmayı başarsanız bile milletim küllerinden doğar. Yeni bir devlet daha kurar. Çünkü buna kabildir ve muktedirdir.”Anlamı çıkmaktadır.

Dünya var olduğundan bu yana Türklerin hayatı hep mücadeleler ve sıkıntılarla geçmiştir. Bağımsız olma arzusu, zulmü önleme ve mazluma yardım edip adaleti yayma ülküsü yüzünden hiç başı beladan kurtulmamıştır. Bu sebeple de tarihte çektiğimiz çilelerde katlanarak bu günlere kadar bizimle gelip adeta yol arkadaşlığı yapmıştır.

Özellikle İslam ile şereflendikten sonra daha çok denize daha çok toprağa ilahi mesajı taşıdılar. Dağılmış İslam âleminin koruyucusu olup ileri ki zamanlarda da sancaktarlık vazifesini üstlendiler.

Gün geldi Selçuklu Devleti tarih sahnesini tamamlayınca ortaya Osmanlı İmparatorluğu çıktı. Fakat Osmanlı’nın da vaktini doldurmasıyla Anadolu yavaş yavaş işgale giden süreci yaşadı. Bu süreçte Osmanlı’nın bütün toprakları kaybedilmekle beraber anavatan dediğimiz Anadolu’nun da dört bir yanı işgale uğradı. Artık Türkler bitti deniliyordu. Anadolu’nun dört bir tarafında cepheler açılmıştı. Ancak vatan evlatları okumuşundan, okumamışına, yaşlısından, gencine, kadınından, erkeğine herkes cepheye koşmuştu. Bu millet yoksul olmasına rağmen elinde avucunda ne varsa cepheye göndermişti. Bitti dedikleri Türk Milleti, Mustafa Kemal liderliğinde başkaldırmış ve düşmanı Anadolu topraklarından söküp atmıştı. Zor olmuştu ama başarmıştı. Küllerinden yeniden doğup yeni devleti Lozan’da tüm dünyaya kabul ettirmişti.

Şimdi ise yıl 2019, Atatürk’ün devrettiği Türkiye Cumhuriyeti hem içeriden hem dışarıdan büyük saldırılara maruz kalıyor. Dün nasıl üzerimize oyun oynanıyorsa bugünde aynı şekilde bir oyun sergileniyor. Her yerden saldırıya maruz kalıyoruz. Bunu bilen Cumhurbaşkanı da 15 Temmuz’un üçüncü yıl dönümünde böyle bir mesaj verdi.

YAZARIN TAKİP ADRESLERİ

Facebook; Tarih Öğretmeni Kubilay Muhammet Özdemir Facebook Sayfası

İnstağram; kubilay_muhammet_ozdemir

Twitter; Tarih Öğretmeni Kubilay Muhammet Özdemir

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI