Türkiye Aktüel

Dünya devinin insan kaynağı Aylin Hanım’a emanet

Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Allianz’ın Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Aylin Somersan Coqui, 1 Ocak 2019 itibarıyla Allianz Grubu İnsan Kaynakları Başkanı olacak.

Dünya devinin insan kaynağı Aylin Hanım’a emanet
33
10 Ekim 2018 - 13:06

Şirketten yapılan açıklamaya göre Aylin Somersan Coqui’den boşalan göreve ise Hazine ve Maliye Bakanlığı onaylarının ardından Allianz Türkiye Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Tolga Gürkan getirilecek.

2010’dan beri Allianz Sigorta Genel Müdürü olan Arif Aytekin 1 Ocak 2019’da Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenecek.

Allianz ailesine 2002 yılında katılan Aylin Somersan Coqui, Allianz Global Inverstors ve PIMCO’da aldığı çeşitli pozisyonların ardından Allianz Grubu’nun CEO Ofisi Eş Başkanı olarak atandı. Coqui’nin Türkiye’deki çalışma yaşamı, 2013 yılının ocak ayında Allianz Sigorta AŞ ile Allianz Hayat ve Emeklilik AŞ’nin, Yapı Kredi Sigorta ile Yapı Kredi Emeklilik şirketlerinin satın alma ve birleşme  süreçlerinde Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak başladı. Somersan Coqui, 6  yıllık Türkiye görevinin, 2016 yılının ocak ayında başlayan ikinci yarısında ise Allianz Türkiye’nin kaptan koltuğuna oturdu.

Yeni yıldan itibaren Allianz Türkiye’nin İcra Kurulu Başkanı olacak Tolga Gürkan, Allianz Türkiye bünyesine 2007 yılında Program Yönetimi Direktörü olarak katıldı. Gürkan, yeni görevi kapsamında, Allianz Sigorta AŞ ile Allianz Hayat ve Emeklilik AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği ve İcra Kurulu Başkanlığı’na ek olarak Allianz Yaşam ve Emeklilik AŞ  Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi olacak. 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde Turkiyeaktuel.com 'da yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri lütfen kopyalamayınız.