Türkiye Aktüel

Öncü Gençlik: Yeni döneme daha dinamik daha güçlü giriyoruz

 Vatan Partisi’nin lider kadrosunun eğitim verdiği kampın ardından, gençler Aydınlık’a konuştular: Gençliği uyuşturmaya çalışan, tarihinden ve milli değerlerinden uzaklaştırmak isteyen sisteme meydan okuyoruz. Vatanseverliğimizden geri adım atmayacağız. 

Öncü Gençlik: Yeni döneme daha dinamik daha güçlü giriyoruz
17
11 Ağustos 2019 - 21:42

Geleneksel Öncü Gençlik Yaz Akademisi sona erdi. 26 Temmuz-1 Ağustos günlerinde İzmir-Dikili’de yapılan akademiye, alanında uzman isimler katıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından, farklı deneyimlere, farklı yeteneklere sahip gençler İzmir’de bir araya geldiler. Beş gün boyunca siyasetten tarihe, ekonomiden sanata birçok konu tartışıldı. Aynı zamanda voleybol, basketbol, futbol, satranç gibi spor dallarında yapılan turnuvalarda, Öncü Gençlik üyeleri arasında tatlı bir rekabet ortamı yaşandı.

Akademinin birinci günü Em. Tümamiral Cem Gürdeniz’in katıldığı ‘Uluslararası Dinamikler ve Türkiye’nin Stratejisi’ konusuyla başladı. Ardından Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Koç’un ‘Ekonomik Kriz ve Üretim Devrimi’ eğitimi ile devam etti. İkinci günde ise Doç. Dr. Atakan Hatipoğlu ‘Hegemonya ve Aydın Sorunu’ konusunu ele aldı. Gençlere, ‘Türk Devrimi ve Kemalizm’ konusunu ise Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni M. İlker Yücel anlattı.

‘VATAN SAVAŞI ÇİZGİSİNİ SİZE EMANET EDİYORUM’

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, üçüncü gün gençlerle birlikteydi. Perinçek ‘1960’tan Günümüze İki Çizgi Mücadeleleri’ başlığıyla verdiği eğitim sırasında, Partinin Vatan Savaşı stratejisini Öncü Gençlik’e emanet ettiğini bildirdi. Türkiye’nin üretim devrimi sürecine gireceğini söyleyen Vatan Partisi lideri, şöyle konuştu: “İşte size o devrimci sesi çıkartma vasiyetini söylüyorum. Parti içinde yanlış yolda gidenler olduğu zaman dostumdur, büyüğümdür demeyeceksiniz. Doğruyu kararlılıkla savunacaksınız. Sizlere güveniyorum. Onun için Parti’nin Vatan Savaşı çizgisini size emanet ediyorum.”

Perinçek’in konuşması üzerine Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, “Emanetiniz emin ellerde Genel Başkanım. Öncü Gençlik, Vatan Savaşımızın kararlılığını, başı dik ve üreten Türkiye’yi inşa etme ufkuyla zaferlere taşıyacak. Yaşasın Vatan Partisi” dedi.

Üçüncü gün, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek’in ‘Emperyalizmin Kültürel Saldırısı ve Gençlik’ sunumuyla tamamlandı.

Yaz Akademisinin birinci gününden son gününe kadar Öncü Gençlik ile beraber olan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tülin Oygür gençlere ‘Etkili İletişim’ eğitimi verdi. ‘Öncü Parti’nin Tarihteki Rolü’ konusunu ise Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş anlattı. Dördüncü günün akşamı, Öncü Gençlik MYK üyesi Işıkgün Akfırat yönetiminde ‘Serbestliğin Esareti ve Disiplinin Özgürlüğü’ başlığı altında gençlik forumu düzenlendi.

Akademinin son günü, Öncü Gençlik Genel Sekreteri Ferdi Tanhan, ‘Örgütlenmede Kurumsallaşma ve Mekanizmalar’ konusunu ele aldı. Akademinin son eğitimi ise Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı’yla ‘Gençlik Mücadelesi ve Kadro Politikası’ oldu. Verilen eğitimlerle gençler, arkada bıraktıkları mücadele döneminden dersler çıkartarak yeni dönem stratejilerini belirlediler.

‘DAYATILAN SİSTEME MEYDAN OKUYORUZ!’

Öncü Gençlik Genel Sekreteri Ferdi Tanhan, Yaz Akademisine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Öncü Gençlik Yaz Akademisi’ne katılan gençlerin her biri kampın bir anında bir sorumluluk üstlendi. Bireyciliğe karşı paylaşımcı oldu, gerçek arkadaşlığı öğrendi. Kısacası buradaki gençler, sistemin dayattığı yaşamın, kültürün dışında, ona alternatif bir ortamda beş gün geçirdi. Bu kampta eğitim sistemindeki açıklarımızı tamamlıyoruz. Öncü Gençlik olarak, gençliği uyuşturmaya çalışan, tarihinden ve milli değerlerinden uzaklaştırmak isteyen sisteme meydan okuyoruz. Vatanseverliğimizden geri adım atmayacağız. Türk gençliğini üreten ve birleşen Türkiye yolunda bir araya getireceğiz. Partimizin Kemalist Devrimi tamamlama programını en kararlı şekilde sürdüreceğiz.”

‘YARINLARIMIZA DAMGA VURACAK KADRO’

Öncü Gençlik MYK üyesi ve İstanbul İl Başkanı Berke Mustafa Berkil, “Öncü Gençlik bir okul. Ancak sıradan bir okul gibi değil” dedi ve şöyle sürdürdü: “Bu okulda birbirinin sırtına basarak yükselmek, yalnızlığa ve kariyer kaygılarına hapsolmak yok. Varlığını Türk milletinin varlığına adamak, birlikte yaşamak ve hep beraber eğlenip üretmek var. Bir hafta süren kamplara katılan her arkadaşımız bu zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor, daha uzun sürmesini istiyor. Çünkü bu akademinin her köşesinde huzuru, mutluluğu ve insanı insan yapan değerleri hissedebiliyoruz. Bu okulda Türkiye’nin yarınlarında bağımsız, başı dik yaşamasını sağlayacak kadrolar yetişiyor. Bu kadrolar, Vatan Partisi’nin mayasını oluşturan paylaşmacılık, samimiyet, beraber yaşamak, emeğe saygı ve dürüstlük ilkeleri ile yetişiyor. Türkiye’nin yarınlarına bu akademiden yetişen kuşaklar damgasını vuracak.”

‘GÜNDEMİMİZ…’

Öncü Gençlik Sivas İl Sekreteri Yunus Kazak, Akademi’yi şöyle özetledi: “Eğitimlerimizi, Türkiye’nin önündeki sorunlara tarihsel ve bilimsel bir yaklaşımla gerçekleştirdik. Çeşitli alanlarda yaptığımız turnuvalarda hem fiziksel hem de zihinsel olarak yeni döneme hazırlandık. Önceki dönemleri değerlendirdik ve yeni döneme de daha dinamik ve güçlü gireceğiz. Gündemimiz, milleti vatan savunmasında birleştirmek, terörün her unsurunu yurdumuzdan uzaklaştırmak ve milli üretim ekonomisini gerçekleştirmektir.”

İLK KEZ KATILDI, ÜYE OLDU

Yaz Akademisi’nde ilk defa yer alan ve burada Vatan Partisi saflarına katılan Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi Samet Can Kocagür, duygularını şöyle dile getirdi:“Vatan Partisi’ni daha yakından tanıyabilmek için Öncü Gençlik’in düzenlediği Geleneksel Yaz Akademisi kampına katıldım. Eğitimlerde tam bağımsız Türkiye için verilen mücadeleyi daha iyi kavradım. Sayın Genel Başkan Doğu Perinçek’in söyleşisinde ise ülke için gelecek süreçte gençliğe düşen vazifeleri net bir şekilde anladım, vatansever bir genç olarak ülkem için mücadelede yer almaya karar verdim ve Vatan Partisi üyesi oldum. Bu büyük ailede fedakar dostlarla, gece gündüz demeden vatan gemisini savunmaya girişmekten mutluluk ve heyecan, emperyalizmle bitmeyen kavgaya nefer olmaktan gurur duyuyorum.”

İlgili Öncü Gençlik: Yeni döneme daha dinamik daha güçlü giriyoruz haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI