Türkiye Aktüel

TÜRK’ÜN GÖNÜL COĞRAFYASI

TÜRK’ÜN GÖNÜL COĞRAFYASI
Avatar
Kubilay Muhammet Özdemir( benimtarihim1923@gmail.com )
Giresun Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu ve aynı üniversitede pedagojik formasyon eğitimini tamamlayıp Öğretmen olmaya hak kazandı. Bir ilkokulda birinci sınıflara ücretli öğretmenlik yaptı. Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü okumaktadır. Kişisel Gelişim ile alakalı 9 tane sertifikası vardır. Ücretli Öğretmenlik yaptığı süreçte Milli Eğitim Bakanlığından 11 tane teşekkür yazısı almıştır. Tarihçi, siyaset Bilimci ve Köşe Yazarıdır ve hâlâ Orta Öğretimde Öğretmenlik yapmaktadır ve ayrıca Yüksek Lisans öğrencisidir.
36
04 Temmuz 2019 - 5:56

Gönül coğrafyamızın sadece 81 vilayetten olduğunu zannedenler Türk tarihinin ilmi nasibini almamıştır demektir. Çünkü Türk milleti hiçbir zaman ülkülerine sınır çizmemiş vatan neresidir? Sorulduğunda “Atalarımızın mezar taşlarının olduğu her yerdir” diye cevabını vermiştir.

İşte bugün Karabağ’da, Kosova’da, Kıbrıs’ta, Batı Trakya’da, Türkistan’da, Afrika’da, Filistin’de ne işimiz varsa neden bizi bu coğrafyalar bu kadar çok ilgilendiriyorsa Suriye ve Irak’ta bulunmamız işte bu dede hakkının miras bıraktığı tarihi bağ sebebiyledir.

Çünkü Türk milleti ve devleti var olup teşkilatlandığından beri gerek İslamiyet öncesi gerek İslamiyet sonrası mazlumların yanında durmayı kendisine ülkü edinmiştir. Yaptığı fetihler karşı durduğu meseleler hep bu ülkülerin eseri sonucudur.

Bizim bugün Afrin’de, El Bab’da veya Başika’da yani Suriye’de ve Irak’ta olma mücadelemiz hem dede hakkının miras bıraktığı tarihi bağ hem de ülkemizin sınırlarında bir yapay terör devleti kurulmasını engellemek ve topraklarımıza sınırdan gelebilecek olan tehlike karşısında meşru müdafaa hakkını kullanabilmek içindir.

Bu yüzden hiçbir Avrupa ya da Arap Devleti, Türkiye’nin buralarda ne işi var diye sorma hakkına sahip değildir. İllaki bir soru sorulması gerekli ise o zaman PKK’nın, PYD’nin, YPG’nin, Amerika’nın, Rusya’nın veya Nato’nun burada ne işi var? Diye sorulmalıdır.

Türkiye’deki Suriyeliler ile ilgili “Suriyeliler Meselesine Tarihi ve Devletçi Bakış” başlıklı makalemde Türkiye’nin; psikolojik, sosyolojik, ekonomik, kültürel ve siyasi boyutlarını ve sıkıntılarını detaylı olarak yazdım.

Sonuç olarak devletimizin Suriye’de ve Irak’ta bulunması haklı sebeplere dayalıdır. Fakat Türkiye’deki Suriyeliler politikasının gözden geçirilmesi lazımdır.

YAZARIN TAKİP ADRESLERİ

Facebook; Tarih Öğretmeni Kubilay Muhammet Özdemir Facebook Sayfası

İnstağram; kubilay_muhammet_ozdemir

Twitter; Tarih Öğretmeni Kubilay Muhammet Özdemir

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Yerel Seçimlerde Oyunuzu Hangi Partiye Vereceksiniz?

Yerel Seçimlerde Oyunuzu Hangi Partiye Vereceksiniz?

  • AK Parti --> 45
  • CHP --> 62
  • İYİ Parti --> 21
  • MHP --> 14
  • HDP --> 7
Gönder
Sonuçlar

Sitemizde Turkiyeaktuel.com 'da yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri lütfen kopyalamayınız.