Burcu Atıcı
Burcu Atıcı
  1. Haberler
  2. Yazarlar
  3. Zihnine Güzel Sözler Fısılda, Hayatını İyileştir

Zihnine Güzel Sözler Fısılda, Hayatını İyileştir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı insanların, bilinçaltının yani buzdağının görünen yüzünün, hayatlarını değiştireceğiyle ilgili bilgilerinin bulunmadığına şahit olabilirsiniz. Bu insanların genel olarak olumsuzlukları kendi zihinlerinden bilinçaltına ileterek, kendilerine ne kadar büyük bir kötülük yaptığına inanamayacaksınız. Zihin akışının olumlu veya olumsuz olmasının insanın bilinçaltında nasıl bir değişime neden olduğu, olumsuz duygu ve düşünceler bilinçaltına yerleştirildiğinde nasıl bir blokaj yaratıldığı, uzmanlar tarafından da artık kabul görüyor diyebiliriz.

Bilinçaltını temizlemek aslında derin okyanuslarda, bir bilinmeze kulaç atmak gibi görülebilir. Bu nedenle günümüzde popüler olan “bilinçaltı temizliği” gibi tabirlerin ve yöntemlerin o kadar kolay olmadığını belirtmek gerekir. Tüm hayatımız boyunca karşılaştığımız durum ve olaylar, iyi ya da kötü bilinçaltımıza yerleşip, bizi bugün olduğumuz kişi haline getiriyor. Basit ve sığı yöntemlerle tüm hayatımızdaki iyi, kötü ya da travmatik olayların hemen değişip dönüşmesini beklemek, gülünç olabiliyor.

Bilinçaltı denilen okyanusu en iyi kullanabilme yöntemi, aslında yaşadığımız olayları zihnimize kaydederken bir seçim yapmaktan geçiyor. Bilinçaltını nasıl yönlendireceğimizi bilirsek, daha iyi bir insan olmak ve yaşam sürmek daha kolay hale gelecek demek, yerinde bir ifade olacaktır.

Devamlı olumlu düşünmek elbette günlük hayatın yoğunluğu, stresi, zorlukları açısından kolay olmayabiliyor. Bununla ilgili nasıl bilinçaltı çalışmaları yapacağımız, bir anlamda zihnimizde blokaj yaratmamak için doğru düşünmeyi hayata geçirmek, daha sağlıklı bir yöntem olarak hayatımızda yer edebiliyor.

Korkunun, kötü niyetlerin, dedikodunun, negatif söylemlerin, negatif enerjinin bilinçaltımızda nasıl tortular bıraktığını görebilsek, hepimiz kesinlikle bunlardan olabildiğince uzak durmayı seçeriz. Zihnimiz devamlı olumsuz duygu ve düşüncelerle meşgul olduğunda, tıpkı süzgeçten geçirilen posalı yiyecekler gibi, bilinçaltımıza bu düşüncelerin posasını aktarıyoruz. Üstelik bu tortular öyle etkili ki; bilinçaltımızı adeta delerek orada kendine yer buluyor.

Bilinçaltımızda olumlu değişiklikler yapmak adına, öncelikle olumsuz düşünce ve duygulardan kendimizi arındırarak işe başlayabiliriz. Bu konuda meditasyon tekniklerinin olumlu etkileri bilinir hale gelmiştir. Bilinçaltının rehberliğine güvenmek, insanı oldukça geliştiren bir yoldur. Felaket senaryolarını bırakarak, olayların iyi yönde gelişeceği konusunda bilinçaltınıza telkinlerde bulunduğunuzda, kendinizi daha iyi hissedeceğinize şahit olacaksınız.

Olumsuz durumların döngüsünden çıkmanın, bu anlamda sizin elinizde olmasına izin vermeniz, belki de değişimin ilk adımı olacak diye düşünebilirsiniz. Böylece fiziksel yönden pek çok sağlık sorununun düzelebileceğini göreceksiniz. Kendi şifa yolculuğunuz için, fiziksel ve zihinsel bakımdan olumlu işlere, duygulara ve düşüncelere yönelmenin ne kadar kıymetli olduğunun farkına varmalısınız. Bununla ilgili yaptığınız olumlamalarla, hayatınızın iyileşmesi ve kendi dönüşümünüz konusunda ne kadar yol aldığınızın farkına varabileceksiniz.

Pek çok olumsuz yaşantının kaynağının bilinçaltınızdaki olumsuz tortular olduğunu anladığınızda, olumlu yaşantıların arka arkaya geleceğini görmek hiç zor olmayacak. İnsanlara, çevreye ve kendi yaşantınıza karşı olumlu bir bakış açısı geliştirdiğinizde, temiz bir bilinçaltına daha fazla yaklaşabilirsiniz.

Zihnine Güzel Sözler Fısılda, Hayatını İyileştir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    7 Şubat 2024, 01:33

    Elinize sağlık

    Cevapla
Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!