10 ADIMDA MUTLU OLMA YOLLARI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 ADIMDA MUTLULUK
Stresin tüm hastalıkların itici gücü olduğuna, tükenmişlik sendromu, kronik yorgunluk gibi hayatımıza aniden girip hiç çıkmadığını fark eder durumdayız.
Bir günde yepyeni bir yaşam tarzı kurgulamak zor olabilir ama bir anda buna karar verirseniz sağlıklı bir yaşama doğru adım adım bir yolculuğa çıkarsınız. Buna karar verdiğinizde hayatınıza her gün bir doğru eklenirken bir yanlış çıkar. Sonunda doğruların ağırlık kazandığı bir yaşama doğru yürürsünüz. Sağlıklı, mutlu yaşamı bir hedeften ziyade bir yolculuk olarak tanımlıyorum, çünkü öğrenmenin sonu olmadığı gibi daha iyiye yolculuğun da sonu yok.
1.ADIM
Doğru beslenmek: Doğanın bizlere ne kadar renkli ve lezzetli alternatifler sunduğunu yeniden hatırlayın. Pırasayı yeniden tanıyın mesela, lahanayı daha önce hiç denemediğimiz şekillerde deneyin. Kendinize mutfakta terapi zamanları yaratın.
2.ADIM
Sigara içmeyin: Sigara içmek kendi sağlığını kendi ellerinle baltalamaktır.
3.ADIM
Uyku: İyi bir uyku kendini yenileyip tamir etmiş bir zihin ve beden demektir.En az 6 saat uyumak gerekiyor.
4.ADIM
Kavgacı insanları hayatınızdan çıkartın: Kötümser, kavgacı, bencil, size değer vermeyen insanları hayatınızdan çıkarın.
5.ADIM
Kitap okuyun: Bu yıl geçen yıldan daha fazla kitap okuyun. Çocuklarla ve hayvanlarla daha fazla zaman geçirin. Hobiler edinin. Birilerine yardım edin.
6.ADIM
Doğal olanı tercih edin: Asansör yerine merdiven, market yoğurdu yerine ev yoğurdu, duş jeli yerine doğal sabun, granül kahve yerine Türk kahvesi.

7.ADIM
Bolca su için: Su tüketiminizi artırın. Kilonuz başına günde 40 cc su içmeniz gerekir. Ve diğer içeceklerin hiçbiri suyun yerini tutmaz.
8.ADIM
Zorla bir şey yapmayın: Bir şeyi yapmaya direniyorsanız, o zaman onu yapmamak için kendinize izin verin. Bir şeyi yapmaya direnç gösteriyorsak bunun mutlaka bir sebebi vardır. İç sesinize kulak verin. Hoşlandığınız şeyleri daha çok yapın.
9.ADIM
Sevmeyi öğrenin: Sevmek çaba gerektirir. Birçok durumda hırslı veya kıskanç davranmak daha kolay gelse de sevgi en iyi isteklendirme kaynağıdır. Her zaman. Bu yüzden sevmeyi öğrenin.
10.ADIM
Şükretmek: Şükretmek ve minnettarlık insanın ruhunu canlandırır ve ruhun pozitif duygularla dolmasını sağlar. İnsan sağlığına yaptığı ölçülebilen katkılar göz önüne alındığında, araştırmacılar şükür ve minnettarlığın iyimserliği arttırdığı, bunun da kişinin bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etki yaptığı sonucuna varmışlardır.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
10 ADIMDA MUTLU OLMA YOLLARI

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!