1. Haberler
  2. EĞİTİM
  3. 207 üniversite topluluğundan ortak açıklama: Diyarbakır Anneleri’nin yanındayız!

207 üniversite topluluğundan ortak açıklama: Diyarbakır Anneleri’nin yanındayız!

207 üniversite topluluğundan ortak açıklama: Diyarbakır Anneleri'nin yanındayız!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evladını PKK’nın elinden kurtarmak için HDP Diyarbakır il binası önünde Hacire Ana’nın başlattığı eyleme bugüne kadar 50’den fazla aile katıldı. Türkiye’nin dört bir yanından üniversite toplulukları aileleri ziyaret ederek bu mücadelede kendilerini desteklerini açıklamışlardı.

ANNELERİN SESİ TÜM TÜRKİYE’DE YANKILANIYOR

179 üniversite topluluğu ve 28 derginin imzasıyla, “Diyarbakır’da PKK’ya Bayrak Açan Ailelerimizin Yanındayız!” başlığıyla yayınlanan açıklamayla annelerin sesi tüm Türkiye’ye yayıldı.

“PKK’nın ailelerinden koparıp dağa kaçırdığı gençler bizim yaşlarımızdaki kardeşlerimizdir” diyen topluluklar, annelerin nöbetinin bir vatan ve insanlık nöbeti olduğunu söyledi.

Açıklamada desteklerini “Türkiyemizin birliğini, bütünlüğünü ve genç kardeşlerimizin güvenli geleceği için terör örgütlerine karşı yürütülen amansız mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz” şeklinde ifade eden üniversite toplulukları, “Bu mücadele zaferle sonuçlanana dek durmayacağız” sözleriyle kararlılıklarını ilan ettiler.

İşte toplulukların imza attıkları ortak açıklama:

DİYARBAKIR’DA PKK’YA BAYRAK AÇAN AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ!

“Diyarbakır’da dağa kaçırılan oğlu için Hacire Ana’nın yaktığı ateş, evlatları için yüreği yanan bütün ailelerin sesi ve tüm Türkiye’nin meselesi olmuştur.

Bölücü terör örgütü PKK tarafından evlatlarından koparılan aileler, Hacire Ana’dan sonra HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemi başlattılar. Annelerimizin haklı isyanı, Türkiye’nin teröre karşı isyanıyla bütünleşti.

PKK’nın ailelerinden koparıp dağa kaçırdığı gençler bizim yaşlarımızdaki kardeşlerimizdir. Yüreği yanan aileler, bizim ailelerimizdir. Türk gençliği olarak, bu zulümden uzaktayız diye gözlerimizi kaçıramaz, kulaklarımızı tıkayamaz, vicdanımızı susturamayız.

Diyarbakır ailelerinin eylemi, bir vatan ve insanlık nöbetidir. Terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen mücadelenin artık zafer aşamasına dayandığının göstergesidir. PKK ve destekçisi HDP, çok yakında Mehmetçiğin ve analarımızın ayakları altında kalacaktır.

Türkiye’mizin birliğini, bütünlüğünü ve genç kardeşlerimizin güvenli geleceği için terör örgütlerine karşı yürütülen amansız mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Türk gençliğinin kalbi, evlatları için PKK’ya bayrak açan ailelerle çarpmaktadır. Türkiye teröre teslim olmayacaktır. Bu mücadele zaferle sonuçlanana dek durmayacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili 207 üniversite topluluğundan ortak açıklama: Diyarbakır Anneleri’nin yanındayız! haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
207 üniversite topluluğundan ortak açıklama: Diyarbakır Anneleri’nin yanındayız!

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!