Lokanta Ve Pastacılar Odasından Eğitime Destek

featured
KAYSERİ LOKANTA VE PASTACILAR ODASI, KOCASİNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDE YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ BÖLÜMÜNDE OKUYAN ÖĞRENCİLERE EĞİTİME DESTEK AMACIYLA "GİRİŞİMCİLİK PANELİ" DÜZENLEDİ. (İHA/KAYSERİ-İHA)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Lokanta ve Pastacılar Odası, Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yiyecek İçecek hizmetleri bölümünde okuyan öğrencilere eğitime destek amacıyla “Girişimcilik Paneli” düzenledi.
Panelde konuşan Oda Başkanı Altan Aydemir; kendi başarı hikayesini öğrencilere anlatarak, lokantacılık ve pastacılık mesleğinin seçkin ve saygın bir meslek olduğunu, insanlığın var olduğu sürece de mesleğin var olacağını söyledi. Aydemir, “Odamızın bu tür faaliyetlerinin zaman zaman devam edecek. Yeme içme sektörünün yer aldığı bütün platformlarda yer alacağız ve meslekte eğitimin öneminden bahsedeceğiz. Öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Panele konuk olarak katılan oda üyelerinden Alev Gökoğuz da, bu mesleğe hiçbir eğitim ve tecrübesi olmadan başladığını, gençlere eğitim aldıkları için çok şanslı olduklarını ve bunun kıymetini bilmelerinin gerekliliğinden bahsetti.
Oda üyelerinden Hatice Erkan ise; bu mesleğe ilk olarak evinde bir paket nohutla başladığını daha sonra endüstriyel mutfak kurarak işini geliştirdiğinden bahsederek, insanın mesleğini benimserse hem ev hanımı hem de iş kadını olarak başarıya mutlaka ulaşacağını dile getirdi.
İş Geliştirme ve Girişimcilik Uzmanı Reyhan Öztaşkın ise öğrencilere girişimcilik desteğiyle nasıl iş yeri açabileceklerini, kadın girişimcilere verilen Devlet desteklerinden bahsederek öğrencileri bilgilendirdi.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Lokanta Ve Pastacılar Odasından Eğitime Destek

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!