Çanakkaleli turizmcilerden ‘Uçak’ isyanı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, “Çanakkale-İstanbul seferleri mutlaka başlamalıdır” vurgusunda bulundu. TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Çelik de konuyla ilgili olarak, “Turizmciler olarak uçağı geri istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Çelik, düzenlenen basın toplantısında, “Eğer uçak seferleri düzenli olarak sağlanmazsa, bunun zararını yaz sezonunda göreceğiz” diyerek sezonda uçak seferlerinin önemine değindi. Ahmet Çelik, özellikle turizmciler için Çanakkale-İstanbul havayolu hattının, Çanakkale’nin tanıtımı için çok önemli olduğuna değindi.

Çanakkale çok ciddi bir destinasyon haline geldi

TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: “2018 Troia Yılı, Çanakkale’ye ciddi bir dinamizm kattı. Yarım milyon yakın insanın Troia Antik Kenti’ni ziyaret etmesini bekliyoruz. Müzemiz hizmete açıldı. Ciddi bir talep görüyor. Truva Antik Kenti, Assos, Çanakkale merkez, Gelibolu Yarımadası, kısacası Çanakkale, çok ciddi bir destinasyon haline geldi.

Altyapımız, devletimizin kıymetli katkılarıyla sona ulaştı, az bir eksiğimiz kaldı. Çanakkale-İstanbul uçak seferleri, maalesef sona erdi. Bizim çok şiddetli bir şekilde uçak seferlerine ihtiyacımız var. Çünkü uluslararası entegrasyonu tamamlayabileceğimiz destinasyon olarak, en önemli yer İstanbul üzerinden tüm dünyayla bağlantıdır. İstanbul’la olan uçak yolumuzun bağlantısı eksik kalırsa, çok önemli bir ayağı kaybetmiş oluyoruz.

Havayolu bağlantımız sadece Ankara hattı ile sınırlı

Kara anlamında zaten Avrupa’ya komşuyuz. Yakın zamanda bitecek olan Çanakkale Köprüsü ile bunu ciddi manada tamamlamış oluyoruz. Deniz yolu ile ilgili GESTAŞ’ın feribot seferleri ve yine Midilli’ye olan seferleri deniz trafiği ve ulaşımı anlamında şuan beklentiyi karşılayacak şekilde. Fakat uluslararası entegrasyonu tamamlayabileceğimiz hava yolu ise, sadece Ankara hattı ile şuan sınırlı.

Devletimize, yerel otoritelere, kurumlara şu mesajı vermek istiyorum: İstanbul üzerinden uçak seferinin olmayan bir Çanakkale düşünülemez. Kısa bir zamana kadar turizmin kavşağı olacak olan Çanakkale şehrine İstanbul’dan uçak seferlerinin mutlak surette tekrar başlaması gerekiyor. Çünkü, Avrupa Anzak törenleri yaklaşıyor.

Anzak törenleri için Türk Hava Yolları Avustralya’ya direkt seferler başlatacak

Havayoluyla Çanakkale’ye yerli, yabancı pekçok misafirimiz geliyor. Uçak seferlerinin durdurulması, mutlaka bir kayba sebep olacak. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki komiteler olarak biz bunları yönetime iletmiştik. Başkanımız Selçuk Semizoğlu ve Meclis Başkanımız Osman Okyay da bizimle hemfikir. Onların da dediği gibi bu konuda eksiğimiz var. Bunun giderilmesi gerekli.” 

Kaynak : İlgili Çanakkaleli turizmcilerden ‘Uçak’ isyanı haberi Türkiye’nin en çok okunan turizm portalı Turizm Aktüel tarafından haberleştirilmiştir.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Çanakkaleli turizmcilerden ‘Uçak’ isyanı

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!