ÇOCUKLAR NEDEN OYNAMAK İSTER ?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  1.   Oynamak zevklidir ve kendimi güvende hissediyorum hissine kapıldıkları için sürekli oynamak isterler. Burada en çok görev de ebeveynlere düşmektedir. Ebeveynlerinde kurallara ne kadar uydukları öfke ve başarıyla nasıl baş ettiklerini, kazanmak için neler yaptıklarını ama çocuklarıyla zor bir görevde birlikte nasıl çalıştıklarını yaşadığında çocuk anlamlı ve eğlenceli bağlamlarda ortak bir davranışı da yaşar.
    Çocuklar yaşamda oyun ile gerçekliği ayırt etmeksizin öğrenirler çünkü aslında oyun da onlar için tatlı bir öğrenme yöntemidir. Sürekli bir oynama isteği de bundan değil midir sizce? Bu da demek oluyor ki oynamakla birlikte öğrenmeye de açlık doğuyor. Yani demem o ki bazen isteksiz olsanız da sıkıcı bulsanız da bunun çocuk için ne denli bir bir ihtiyaç olduğunu bilmemiz gerekir.
    Ebeveynlere burada çok iş düşmektedir. Çocuklarınızın nasıl biyolojik besin ihtiyaçlarını karşılamak için çabalıyorsanız oyun ihtiyacının da karşılanması gerektiğini lütfen unutmayın .
    Çocuklarınızdan düzgün ve mutlu bir birey yetiştirmek de sizin elinizde mutsuz ve yaşama dair isteksiz bireyler de yetiştirmek sizin elinizde .

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
ÇOCUKLAR NEDEN OYNAMAK İSTER ?

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!