Dünyanın en kıymetli markası Amazon

Dünyanın en kıymetli markası Amazon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KARAR/ALMANYA 

Online ticaret Platformu Amazon Kantar isimli danışmanlık şirketi tarafından yıllık olarak açıklanan BrandZ isimli  en kıymetli markalar listesinde bu yıl birinci sıraya yerleşti. Amazon’un 315,5 milyar dolarla birinci olduğu listede Apple 309,5 milyar dolarla ikinci, Google 309 milyar dolarla üçüncü sırada yer aldı. Amazon ilk kez bu yıl listenin birinci sırasına yükseldi. Amazon bu listede geçtiğimi yıl Google ve Apple’ın ardından üçüncü sırada yer almıştı. 

SÜREKLİ BÜYÜDÜ 

Kantar şirketinin New York Stocek Exchange ve WPP isimli kuruluşlarla ortaklaşa oluşturduğu listede dünya devlerinin marka değerleri hesaplanıyor. Amazon ulaştığı 315, 5 milyar dolarla geçtiğimiz yıla göre marka değerini yüzde 52 oranında arttırdı. Kantar yetkilileri Amazon’nun marka değerini arttırmasına kaliteli müşteri servisi, mal ve hizmetlerin sunulduğu eko sistemin düzenli büyümesi ve şirketin yeni cirolar elde ettiği akıllı satın almaların neden olduğunu açıkladı. 

3,7 MİLYON KİŞİYE SORULDU 

Marka değeri araştırması BrandZ  finans rakamları ile dünya genelinde 3.7 milyon müşteriye sorulan soruların birleşiminden oluşan bir kombinasyonla tespit ediliyor.  Kantar Germany Genel Müdürü Bernd Büchner, Amazon’un geçtiğimiz yıllarda marka değerini düzenli olarak arttırarak 108 milyar dolarlık bir değer artışı yaşadığını söyledi. Amazon klasik satış hizmetinin yanında Netflix ve Amazon Web Service gibi IT hizmetleriyle de başarılı bir performans sergiliyor. 

Amazon’un listenin başına gelmesiyle birlikte bu zamana kadar sürekli listenin başında bulunan teknoloji firmalarının hakimiyeti de son buldu. Ancak bu markaların halen listenin ilk 10 sırasındaki firmaların yarısını oluşturuyor. 

İŞTE İLK 10

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Dünyanın en kıymetli markası Amazon

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!