Filistin’in Ankara Büyükelçisi: İsrail’i uyarıyoruz Mescid-i Aksa’ya dokunmasınlar

Filistin'in Ankara Büyükelçisi: İsrail'i uyarıyoruz Mescid-i Aksa'ya dokunmasınlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükelçi Mustafa, İsrail polisinin dün Mescid-i Aksa’nın imamlarına ve görevlilerine saldırarak, Harem-i Şerif’in kapılarını kapatmasına ilişkin Filistin’in Ankara Büyükelçiliğinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mustafa, Mescid-i Aksa ve Kubbetu’s Sahra’nın, son haftalarda İsrail tarafından net şekilde hedef alınmaya başlandığını vurgulayarak, “İsrail işgalinin Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı hedef alması yeni bir şey değil fakat son haftalarda bunun çok fazla arttığını gördük.” diye konuştu.

İsrail polisi ve askerinin özellikle son haftalarda Harem-i Şerif’e baskınlar düzenlemeye başladığını belirten Mustafa, “İsrail güçleri son haftalarda Mescid-i Aksa’nın rahmet kapısını kapatmaya çalıştı fakat namaz kılan Filistinliler bunu engelledi ve demir barikatları aştı.” ifadelerini kullandı.

‘İSRAİL’İ HER ZAMAN UYARIYORUZ’

Mustafa, bu hezimeti hazmedemeyen İsrail’in tekrar rahmet kapısını kapatmaya çalıştığına işaret ederek, şunları söyledi:

“Bu, Mescid-i Aksa’dan bir parça koparmak anlamına geliyor. Bu, Mescid-i Aksa’yı Müslüman ibadethanesinden Yahudi ibadethanesine dönüştürmek demek. Bu yüzden, biz İsrail’i her zaman uyarıyoruz, Mescid-i Aksa’ya dokunmasınlar çünkü Mescid-i Aksa Filistinliler için bir kutsaldır ve kutsallığına dokunulursa 1,5 milyar Müslüman buna tepki gösterecektir. İslam dünyası adına savaş veren halkımız bu adımlara sessiz kalmayacaktır.”

NE OLMUŞTU?

İsrail polisi dün öğlen saatlerinde Kubbetu’s Sahra’ya baskın düzenleyerek Mescid-i Aksa’nın imamlarına ve görevlilerine saldırmıştı.

Aksa’nın kapılarını kapatan İsrail polisi, yatsı namazını Harem-i Şerif’in El-Esbat (Aslanlı) Kapısı önünde kılan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale etmişti.

Mescid-i Aksa’nın çevresindeki farklı noktalarda yatsı namazını eda eden Filistinlilere de müdahale eden İsrail polisi, Müslümanların namaz kılmalarına engel olmuştu.

Olayların ardından Mescid-i Aksa’nın yarın sabah açılacağını duyuran İsrail polisi tarafından dün tüm kapıları kapatılan Mescid-i Aksa bugün yeniden açıldı.

AA

 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Filistin’in Ankara Büyükelçisi: İsrail’i uyarıyoruz Mescid-i Aksa’ya dokunmasınlar

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!