Gençlik kampları dökülüyor

Gençlik kampları dökülüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Kapızlı, bölgenin en temiz ve güzel sahillerinden biri. Aynı sahilde 12 -17 yaş gurubu gençler için bir de kamp var; 23 Nisan Gençlik Kampı. 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilen 16 blok halindeki binada 580 yatak bulunuyor. Odalarda duş, tuvalet, yatak, dolaplar ve klima mevcut. Kampın içinde ayrıca voleybol, basketbol, mini futbol, masa tenisi gibi sporlar için de sahalar ve yüzme eğitimi ve su sporları yapmak için büyük bir havuz var. Öğrencilere, tiyatro, el sanatları, müzik ve halk oyunları eğitimi de kamplarda veriliyor.

Her yıl yüzlerce gencin cıvıltılarına tanık olan tatilciler, bu yıl kampın açık olmadığını gazetemize bildirdi. Araştırmak üzere kampa vardığımızda önce üzeri kumlarla kaplanmış gölgelikler ve sandalyeler karşıladı bizi. Kapılar açıktı… Elimizi kolumuzu sallaya sallaya içeri girdik, odaları gezdik. İçerisi tam bir viraneydi. Tavan sıvaları yatak ve koltukların üzerine düşmüş, tuvaleti, duşları yosun kaplamış… Çekimimizi yapıp dışarı çıktığımızda birkaç tatilci “İleride de kapanmış gençlik kampları var” dedi. Kampın 300 metre ilerisindeki Mehmet Akif Ersoy Kampı ile onun da 200 metre ilerisindeki Fatih Sultan Mehmet Kampı’nı da gezdik. Onların kapısına da kilit vurulmuştu.

‘FAY HATTINDA’

Kapızlı’dan ayrılıp Mersin’e doğru 3 kilometre geldikten sonra Akkum Gençlik Kampı’na da uğradık. Denize doğru uzanan bir burun üzerine kurulmuş, çamlar arasındaki bu kampın da kapısı kapalıydı. Kapıdaki görevli kampın neden kapalı olduğunu bilmediğini söyledi.

Aydınlık, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü aradı. Yetkili ile görüşmek istediğimizi bildirince Hüseyin Göçük ismi ve telefon numarası iletildi. Hüseyin Göçük de kampların neden kapalı olduğu yönündeki sorumuza “Akkum Gençlik Kampı deprem fay hattında olduğu için kapalı. Diğer kamplar ise büyük bir ihtimalle restore edilecek. Ama açık kamplarımız da var. İçişleri Kampı, Tarım Yıldırım Beyazıt Kampı ve Maliye Kampı” yanıtını verdi.

Göçük, “Peki şu anda açık olan kamplarda öğrenci var mı?” sorumuza “Birkaç gün sonra gelirseniz görebilirsiniz, tabi ki sizi içeri alırlarsa” diye karşılık verdi. Son olarak Hüseyin Göçük’e görevini sorduğumuzda “Ben depocuyum” yanıtını aldık. “Ben yetkili birisini aramıştım. Müdür veya yardımcısı varken sorularımızı niye siz cevaplıyorsunuz?” diye tepki göstermemiz üzerine “Uzun zamandır bu kamplarda görev yaptığım için bana yönlendirmiş olabilirler” dedi.

AYDINLIK SORUYOR

Akkum Gençlik Kampı fay hattındaysa birkaç kilometre ötedeki diğer kamplar neden değil?

Yaklaşık 40 kilometre ötede Akkuyu’da nasıl nükleer santral yapılıyor?

Diğer gençlik kamplarının sorunu tadilat ise neden yaz gelmeden yapılmadı?

Ya da neden hepsi birden bu yıl tadilata alındı?

İlgili Gençlik kampları dökülüyor haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Gençlik kampları dökülüyor

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!