1. Haberler
  2. TURİZM VE TATİL
  3. Kapadokya’ya Meksikalı gelin

Kapadokya’ya Meksikalı gelin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meksika’dan ailesi ile birlikte bir buçuk yıl önce Kapadokya bölgesine tatile gelen 33 yaşındaki Araceli Garcia Arreola otelde görevli olan 33 yaşındaki Ramazan Kokoz ile tanıştı. Arkadaşlık kuran ikili internetten görüşmeye devam etti. Daha sonra ise Ramazan Kokoz Meksikalı Araceli Garcia Arreola’nın ailesi ile tanışmak üzere Meksika’ya gitti. Burada genç kızın ailesi ile de tanışan Kokoz kızları ile evlenmek istediğini söyledi.

Ailelerinin destekleriyle evlenme kararı alan genç çift Nevşehir’in Avanos ilçesinde önce kına gecesi daha sonra ise yapmış oldukları düğün ile dünya evine girdi. Meksikalı gelin Araceli Garcia Arreola ve Ramazan Kokoz çiftçi kına gecesine mehter marşı ile çıktı. Türk örf ve adetleri ile evlenen Meksikalı gelin burada oyun havaları ile oynarken kına gecesine gelen davetliler ile de halay çekti. Ardından yine Türk örf ve adetlerine göre kına yakılan Meksikalı gelin Arreola sokakta ailesi ile birlikte Meksika’ya özgü halk danslarını sergiledi.

Avanos ilçesinde gerçekleşen düğüne de yine mehter marşı ile sahneye çıktı. Genç çiftin nikahında Meksikalı gelinin Türkçe bilmemesinden dolayı da yeminli tercüman görev aldı.

Meksikalı Araceli Garcia Arreola ile dünya evine girmekten dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Ramazan Kokoz, “Avanos’ta yaşıyorum. Çalışmış olduğum iş yerinde tanıştık ve yaklaşık bir buçuk yıl oldu. Biz evlenmeye ilk gün karar verdik diyebilirim. Bölgeye turist olarak gelmişti ve tanıştık. Daha sonra Araceli Garcia Arreola kendi ülkesine döndü. Ben de yaklaşık bir ay sonra peşinden Meksika’ya gittim. Orada kararımızı aldık. Ben Meksika’ya iki defa gittim ve ilk gittiğimde babasından istedim. Biraz bizim adetlere göre değişik oldu ama sonuçta oldu” diye konuştu.

Meksikalı gelin Araceli Garcia Arreola’da, “ Yaklaşık iki yıl önce annem ile birlikte Türkiye’ye tatile geldim. Ramazan ile çalıştığı otelde tanıştım. Onu çok seviyorum. Türk geleneklerini seviyorum ve Türkiye’yi çok seviyorum” şeklinde konuştu.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Kapadokya’ya Meksikalı gelin

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!