Kız Çocukları İstismarları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Kadınlar kutsaldır.’ ‘Annelerin hakkı ödenmez.’ ‘Cennet annelerin ayakları altındadır.’ Başımız sıkıştığında, işimize geldiğinde veya gelmediğinde, inanarak ya da inanmayarak, belli belirsiz bilinçte ezberlediğimiz, kalıplaşmış cümleleri kullanıyoruz hepimiz. Peki kaçımız bu gerçekliğin farkındayız? Gerçekten o kutsallıkta yaşayıp, o duyguyu hissettiriyoruz? Neredeyse sayılamayacak insan kalabalığında sayılacak kadar. Sorunlar da burada başlıyor. Kötülüklerin anası..

Anneler kutsal! Kutsal anneler türlü fedakarlıklarla kız çocukları dünyaya getiriyor. O da büyüyecek anne olacak değil mi? Daha anne olmadan o pis bakış açımızla kirletmeye başlıyoruz. En eşsiz çiçeklerden daha güzel çocuklarımızı solduruyoruz. Bakışlarındaki ışığı, kendi değerlerini yok ediyoruz. Onlara türlü türlü sıfatlar veriyoruz. Kız çocuğu konuşamaz, okuyamaz, hizmet eder.. Yapamaz, başaramaz.. Onu giyemez, oraya gidemez. Dinlemedi yaptı, etti, gitti mi tecavüz ederiz, o eteği de giymiş zaten hak etti. Ya siz ne yapıyorsunuz? Ne desek, başımızı nerelere vursak? Bitmediniz, bitmiyorsunuz.

Eee büyüdü, evi barkı oldu, yuva kurdu, anne oldu. Yine bitmedi. Kadın dediğin evinde oturur. Kocasına hizmet eder. Çocuk doğurur, sayısını da biz belirleriz. Yine oraya gidemez, buraya gidemez, giderse taciz ederiz. Bitmedi. Bitmiyor. Biz bittik nefret ettik, lanet ettik sizden. Siz bitmediniz.

‘Bir kadın anne olana kadar çocuktur.’ Çocukların masumluğuna da, annelerin kutsallığına da bir huzur vermediniz.

Özellikle din ile ilgili beyhude laflar edip, en çokta; dinimizde kadınların ve kız çocuklarının faziletinin büyüklüğünden bihaber yaşayanlara bu sözlerim. Vicdan yoksunlarına..

O pis ellerinizi mi yıkarsınız, çamurlaşmış kalplerinizi mi söker atarsınız bilemem. Bildiğim sizin insan adı altında canavarlığınızdan uzak olanların yürekten dilediği bir şey; çekin artık hayatımızdan o pis ellerinizi, gözlerinizi, sözlerinizi. Çekin de nefes alalım. Kendi değerimizi bilelim. Okuyalım, başaralım, yaşayalım, düşünelim, konuşalım. Dokunalım dünyaya güzelleştirelim. Güzelleşelim.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Kız Çocukları İstismarları

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!