Macron: Bazılarınızı kırdığımın farkındayım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir televizyon yayını gerçekleştiren Macron, protestocuların daha fazla gösteri düzenlemesinin önüne geçmek amacıyla, asgari ücrete zam ve vergi imtiyazı sözü verdi.

Macron, seçildiği günden bu yana zaman zaman yeteri kadar hızlı önlem alınmadığını itiraf etti ve protestocuların sesini ve haklı itirazlarına kulak verdiğini söyledi.

Yayınlanan kayıtta, son dört haftadır gerçekleştirilen protestoların ülkeyi derinlemesine etkilediğini ve haklı bir sebeple başlayan protestoların zaman zaman ‘kabul edilemez şiddet eylemleri’ne dönüştüğünü söyledi.

Zorluk çeken işçileri için, 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olmak üzere asgari ücrete 100 euro zam yapılacağını duyuran Macron, işçilerin yaptığı fazla mesailerin gelir vergisinden muaf olacağını ve emekli aylığı iki bin euronun altındaki kişilerden vergi alınmayacağını duyurdu.

Macron’un açıklamalarının gecikmiş ve yetersiz olduğunu söyleyen ‘sarı yelekliler’den bir sözcü, daha fazla ödeme, daha az vergi ve daha yüksek alım gücü istediklerini belirtti ve “Biz ekmek isterken Macron bize kırıntı veriyor” dedi.

 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Macron: Bazılarınızı kırdığımın farkındayım

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!