1. Haberler
 2. GÜNDEM
 3. Özlemeyi De Özleyeceksin

Özlemeyi De Özleyeceksin

Hormonlu Facebook parçalansın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugünü de özleyeceksin kaçarın yok tıpkı dünü özlediğin gibi. Yaşadığın sürece özlemin değişmeyecek tek hayatında. Belki bir şarkı belki bir  sima hatırlatacak sana o yıllarını. En sevmediğin anıların bile kapını çalacak bir gece. Gelme diyemeyeceksin , hatta gitmesin isteyeceksin  geçmişinden gelen o özlemi. Alıp sinene saracaksın sıkı sıkı. İç geçireceksin  zamanında geçmesini istediğin o günlere. Neden özlediğini bile anımsayamazken burnunda tütecek o günler. Kaybettiklerinin özlemi ağır basacak en çok. Yanındayken dinlemediğin, yüzüne ne kadar az baktığın gelecek aklına o günlere dönmek isteyeceksin. Zamanın seni o yıllara götürmesini isteyeceksin çaresizce ve büyük bir arzuyla. O zamankinden daha çok şey yapacağını söyleyecek ant içeceksin yapacağına dair. Oysa dönmüş olsaydın yine aynısını yapacaksın bunu zaman da biliyor ama seni kırmayacak götürecek geçmişine ve sen yine aynı kayıtsızlıkla baş başa kalıp pişman olacağın özlemler yaratacaksın.
Yıllar geçmiş ve sen yine bugün de özlemlerin esiri olacaksın. Mutlu olduğunu fakat fark etmediğini  üstünden uzun zaman geçtiğinde anlayacaksın. Özlemekten yorulacaksın ama özlemekten asla vaz geçmeyeceksin.  Özlemin kendisini bile özleyeceksin gün gelecek özleyecek bir şey bulamadığında. Yeniden biriktireceksin anılarını başkalarıyla başka zamanlar da . Unutma özlediğin hiçbir şey birbirine benzemeyecek. Hepsinin tadı farklı olacak dimağında. Yaşamayı özlediğin gibi bir gün ölmeyi de özleyeceksin. En kötüsü de özleyecek bir şeyin kalmadığında ağzında beliren tatsızlık ölümün özlemini büyütecek büyüyen kaoslarında. Kaoslarının bile özlemini çekeceksin yalnız kalmışsan hele. Özlemin bitmeyecek bu senin kaderin yaşadığın sürece. İnsan kalmayı becerebilirsen özlemek sana nimet gibi gelecek. Beceremezsen özleyecek bir yüreğin olmayacak. Hayatında için sızlayarak birini özledim demeyi özleyeceksin en çokta. Özelini de özleyeceksin tüzelini de.  Hulasa özlemenin  kendisini bile özleyeceksin…

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Özlemeyi De Özleyeceksin

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Özlemeyi bile özler hale geldik be hocam

  Cevapla
 2. Yazılarınızda kullandığınız edebi üsluba hayran kaldım. Sıkı takipçinizim. Yakında iki kitabınızı da temin edip okuyacağım.

  Cevapla
  • 13 Haziran 2019, 03:09

   Çok teşekkür ederim. Kitaplarım da sizinle hayat bulmak için sabırsazlanıyorlar.

   Cevapla
Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!