1. Haberler
  2. EĞİTİM
  3. Teröre karşı Ege’de birlik var!

Teröre karşı Ege’de birlik var!

Teröre karşı Ege’de birlik var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversite’sinde yüzlerce öğrencinin katıldığı sessiz yürüyüş, öğrencilerin teröre karşı tek yumruk olma iradesini ortaya koyduğu en büyük etkinliklerden biri oldu. Öğrenciler, ormanları yakan, Türkiye’yi bölmeye çalışan, Diyarbakır’daki annelerin evlatlarını dağa kaçıran bölücü terör örgütü PKK’ya karşı sessiz yürüyüşlerini gerçekleştirdiler.

Yürüyüşün ardından yapılan açıklamada, 27 öğrenci topluluğu ve Ege Üniversitesi öğrencileri adına konuşan Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanı Özcan Bal şunları söyledi:

“Vatansever Türk gençliği olarak teröre karşı Ege’de sessiz bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bu yürüyüş, teröre karşı sesini çıkarmayan onun işbirlikçilerine bir çığlık oldu. Bugün terör örgütü PKK, masum vatandaşlarımızı katlediyor. Amerika’nın silahıyla Mehmetçiğimize kurşun sıkıyor. Gençliği anaların yanından kopartarak dağlarda geleceksiz bırakıyor. Sadece insan değil doğa düşmanı da olan PKK, ormanlarımızı yakarak doğa katliamı yapıyor. Vatansever Türk gençliği olarak teröre karşı dimdik ayakta duruyor, milletimizin yanında Mehmetçiğimizin bir adım gerisinde mevzileniyoruz. En başta üniversitelerimizde olmak üzere Türkiye’nin dörtbir yanında PKK terör örgütünü barındırmayacağımıza dair Türk milletine Ege Üniversitesi öğrencileri olarak söz veriyoruz. Beş yıl önce Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun da katıldığı bir yürüyüş daha yapmıştık. O gün olduğu gibi bugün de kararlı ve bir aradayız.”

‘BAYRAĞIMIZI BİRLİKTE DALGALANDIRACAĞIZ’

Yürüyüşe katılan Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğrencisi Ömer Faruk Dursun, “Üniversiteye geldiğimden beri gördüğüm en anlamlı etkinlikti. Üniversitemizdeki öğrencilerin teröre karşı bu denli birlik oluşu beni hem gururlandırdı hem de duygulandırdı. Yüzlerce öğrenciyle birlikte bayrağımızı dalganlandırarak yürümek, terör sevicilerine ve terör örgütü PKK’ya büyük bir cevap oldu. Üniversitemizde bugün de olduğu gibi her daim teröre karşı birlikteyiz” diyerek heyecanını paylaştı.

Yürüyüşe Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Temel Bilimler Topluluğu, Sanat ve Tasarım Topluluğu, Hiphop Topluluğu, Yeniler Topluluğu, İsimsizler Topluluğu, Capoiera Topluluğu, Fotoğrafçılık Topluluğu, Müzik Topluluğu, Bisiklet Topluluğu, Türk Halk Dansları Topluluğu, Su Altı Topluluğu, Resim Topluluğu, İşletme Topluluğu, İstatistik Araştırmalar Topluluğu, Müzikal Topluluğu, Gateway Topluluğu, Ege Dolphins Amerikan Futbol Takımı, Karikatür ve Mizah Topluluğu, Yaratıcı Drama Topluluğu, RED, Atasagun Topluluğu, Sosyal Araştırmalar Topluluğu, Dil Tarih Topluluğu, Sosyal Danslar Topluluğu, Beslenme ve Sağlık Topluluğu ve Toplum Gönüllüleri Topluluğu katıldı.

Ege’de “Anlamlı” sessizlik

İlgili Teröre karşı Ege’de birlik var! haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Teröre karşı Ege’de birlik var!

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!