TGB’den Akit’e yanıt: Rahatsız olan nefsini terbiye etsin!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TGB’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Türkiye Liseliler Birliği (TLB) kurulduğu ilk günden bu yana çalışmalarını Türk milletinden yana ve Türk milletinin toplumsal değerlerine uygun şekilde sürdürmektedir. Emperyalizme ve onun (FETÖ, PKK vb.) enstrümanlarına karşı hem üniversitelerde, hem liselerde hem de hayatın her alanında can siperhane mücadele etmektedir. Vatansever gençlik, ülkemizi ve milletimizi etnik veya mezhepsel açıdan bölmeye çalışan gerici ve bölücü unsurların karşısında dimdik ayaktadır. Milletimizin birliğine harç koymaya devam etmektedir.

Görevini Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden alan gençler Akit ve benzeri gericilerin dolduruşuna gelmez, tehditlerinden korkmaz. Bu hakaret vatanın bölünmez bütünlüğünü kadın erkek ayırt etmeden canla başla koruyan Türk Milletine yapılmıştır. Bundan rahatsız olan nefsini terbiye etsin, terbiyesizlik etmesin.

Kamplarımız birlikte yaşama kültürünün, karşılıklı saygının, arkadaşlığın okuludur. Akit zihniyetindeki Cumhuriyet düşmanlarının, Cumhuriyet değerlerine ve kazanımlarına karşı saldırısı tüm milletimizin malumudur. Bu zihniyete karşı,

Türk gençliğini kamplarımıza katılarak cevap vermeye,

Vatansever büyüklerimizi gençlere destek olmaya,

Türk basınını bu karalama kampanyasına sessiz kalmamaya davet ediyoruz.

Türkiye Gençlik Birliği kampı 11-17 Ağustos tarihleri arasında İzmir-Dikili’de,

Türkiye Liseliler Birliği kampı 27 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında Antalya-Manavgat’ta olacaktır.

İletişim: 0553 419 0053 – 0545 552 2006

‘KIZLI ERKEKLİ…’

Toplumu kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı yayınlarıyla tanınan AKİT gazetesi, Türkiye Gençlik Birliği’nin gerçekleştirdiği bir kamp etkinliğini haberleştirmiş ve söz konusu haberde, “Batılılaşma adı altında kızlı erkekli eğitim programlarının modernleşme olduğunu zanneden ulusalcı kafa, henüz ergenlik çağındaki gençleri kamplarda bir araya topluyor. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Türkiye Liseliler Birliği (TLB) her yıl yaptığı yaz kamplarını bu senede düzenleyecek. Eğitim ve sosyal faaliyet maskesi altında kızlı ve erkekli kamp organizasyonları konusunda ailelerin dikkatli olması tavsiye ediliyor” ifadelerine yer vermişti. Söz konusu haber kamuoyunun büyük tepkisini çekti.

Kaynak : Aydınlık

İlgili TGB’den Akit’e yanıt: Rahatsız olan nefsini terbiye etsin! haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
TGB’den Akit’e yanıt: Rahatsız olan nefsini terbiye etsin!

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!