1. Haberler
  2. EĞİTİM
  3. TLB’den Bingöl’e ‘Gelecek Köprüsü’

TLB’den Bingöl’e ‘Gelecek Köprüsü’

TLB'den Bingöl'e 'Gelecek Köprüsü'
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TLB’liler Bingöllü kardeşleri için kolları sıvadı, binlerce kitap topladı. Bingöl’e gönderilen kitaplar yeni açılan kütüphaneye zenginlik katacak.

Solhan Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ferhat Kayış, Aydınlık’a mektup yazarak yeni açılacak okul kütüphanesinin kitaba ihtiyacı olduğunu ve destek beklediklerini duyurmuştu. Bunun üzerine Türkiye’nin dört bir yanından gelerek 24 kasımda Ankara’daki Hasan Ali Yücel Talebe Meclisi’nde bir araya gelen liseliler, “Bingöl’e Gelecek Köprüsü” adını verdikleri kampanyayı başlatma kararı almıştı.

BİNLERCE KİTAP TOPLANDI

Kampanyanın duyurulmasıyla birlikte hummalı bir çalışma başladı ve Türkiye’nin pek çok şehrinden binlerce kitap TLB Genel Merkezi’ne iletildi. Toplanan kitaplar TLB Genel Başkanı Hakkı Erman Ergincan’ın başında bulunduğu bir heyetle birlikte Bingöl’ün Solhan ilçesindeki okula ulaştırıldı. TLB heyetini Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz , Atatürk Ortaokulu Müdürü Nurullah Azak ve beraberindeki öğretmenler karşıladı.

‘VATAN MÜCADELESİNİN PARÇASI’

Kitapları teslim etmek üzere Bingöl’e giden Hakkı Erman Ergincan, “Bu kampanya, Türk gençliğinin, liselilerin büyük birlik, kardeşlik ve dayanışma duygularıyla, geleceğimiz için harç koyduğu bir kampanya olmuştur. Yediden yetmişe, ülkemizin geleceği ve bütünlüğü için büyük bir mücadele veriyoruz. Bu kampanya da vatan mücadelesinin bir parçasıdır. El emeği, göz nuru toplanan binlerce kitabı, Solhan’daki kardeşlerimize ulaştırmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Bingöl’e doğru yola çıktığımızda, yoğun hava muhalefeti ve kar nedeniyle yollar kapalıydı. Uzun uğraşlar sonucu ilçemize ulaştık. Burada bizi karşılayan manzara, ülkemizin geleceği ve gençliği için aşılamayacak hiçbir mesafenin olmadığını bir kez daha gösterdi. Kötü hava koşullarına rağmen bizleri yalnız bırakmayan ilçe milli eğitim müdürümüze, okul müdürümüze ve öğretmenlerimize misafirperverlikleri ve fedakarlıkları için çok teşekkür ediyoruz. Umarız kütüphanenin açılışında tekrar buluşacağız “ dedi.

‘TLB GELECEĞİN TEMİNATIDIR’

Bingöl’e giden heyette bulunan TLB Genel Sekreteri Furkan Kaplan da teslim ettikleri kitapların öğrenciler ve öğretmenler tarafından heyecanla karşılandığını belirterek, “TLB, geleceğin, kardeşliğin ve Atatürk Türkiyesinin teminatıdır. Yarınlarımızı el birliğiyle güçlendireceğiz. Söz konusu güzel ülkemizin geleceği olduğunda, binlerce TLB’li ellerinden gelen bütün fedakarlığı yapmaya hazırdır. Yarınlarımız için umut doluyuz. Bu proje de umudumuzu perçinleyip, geleceğimizi güçlendirmiştir” dedi.

 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
TLB’den Bingöl’e ‘Gelecek Köprüsü’

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!