arda bora
  1. Haberler
  2. Yazarlar
  3. GÜNDEM
  4. ASGARİ ÜCRET İÇİN ZAM PAZARLIĞI….

ASGARİ ÜCRET İÇİN ZAM PAZARLIĞI….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Ne yazıkki türkiyemizde bir utanç meselesi haline gelen asgari ücret kurultayı ,bugün çalışma ve sosyal güvenlik bakanı sayın PROF.DR VEDAT IŞIKHAN ve sendika temsilcilikleri eşliğinde ilk toplantılarını gerçekleştirdiler..

2024 yılı çalışma takviminde sadece 1 kez zam yapılacağını dile getiren çalışma bakanımız işçimizi asla enflasyona ezdirmeyeceğiz sözünüde vermeyi unutmadı.Fakat türkiye enflasyonunun dalgalı halini göz önüne getirdiğimizde ,işçiye verilen zammın şimdiden eriyeceğininde bilgisini verdi aslında .

Fırsat kollayan ve zam için kolları sıvamaya başlayan türkiyenin tüm tedarikçileri yılbaşı öncesi dört gözle zam etiketlerini değiştirmeye hazırlanıyor bile..

Türkiye’de üretimden tüketime,ağır sanayiiden sağlık sektörüne ve daha sayamayacağımız nice meslek kollarında asgari ücretli çalışan sayımız gün geçtikçe artış göstermektedir.Fakat ne yazık ki hiçbiri emeğinin karşılığını alamamaktadır.üstüne üstelik verilecek bu yıllık ücret için birde masalar kurulup pazarlıklar yapılmaktadır..

Ne yazıktır ki bizlere…Ne yazıktır ki bu hükümetimize gerçek çalışanların alın terleri alınlarında kurumaktadir……

ASGARİ ÜCRET İÇİN ZAM PAZARLIĞI….

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!