Yeni Yıl Hedeflerim: Efsane Gel 2019!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yeni yılın gelişinde beni bir mutluluk sarar, ajandamı alırım ve hayallerimi & kişisel hedeflerimi yazarım. Gerçekleşsin veya gerçekleşmesin, ben yazmış olduğumda zaten o enerjiyi çağırmış oluyorum hayatıma. Bu da beni mutlu etmeye yetiyor aslında. 2019 için çok güzel ve özel şeyler hissediyorum. Neden bilmiyorum ama bu yıl benim için çok farklı olacak. Hissediyorum!

Neler mi yapmak istiyorum bu yıl?

 1. Daha çok kitap okumak istiyorum. (Günde 2 saat, aynı anda en az 3 kitap okuyor olsam da, daha çok okumak istediğim kitap var.)
 2. Akıllı telefon kullanımımı azaltmak istiyorum. Sosyal medya detoksuna hepimizin ihtiyacı var.
 3. Sevdiğim insanlardan 2018 yılında çok uzak kaldım. 2019’da sevdiklerimle daha çok vakit geçireceğim, zaman bizi beklemiyor.
 4. Daha anlayışlı olacağım. Bu yıldan öğrendiğim bir şey varsa, anlamadan dinlemeden verilen kararlar ve tepkiler yine insanın kendisine zarar veriyor. Yargısız infaz yapmaktan vazgeçiyorum bu yıl.
 5. Her gün düzenli olarak sahilde yürüyüş yapmak istiyorum. (Soğuk havalar haricinde tabi ki, sağlığımı da ihmal etmeyeceğim.)
 6. Alışveriş yapma oranımı düşüreceğim. Daha az ayakkabı-çanta-kıyafet alacağım. Azla mutlu olmayı hayat felsefem haline getirme yolunda çabalarım kesinlikle artacak. (Francine Jay’in Azla Mutlu Olmak kitabı minimal yaşama ilk adımlarımı attırmıştı.)
 7. 2019’da kendimi geliştirmek adına daha çok yatırımım olacak. Kendime yatırımım çok önemli. Her yıl arkama baktığımda hep daha fazla şey öğrenmek, daha fazla gelişmek istediğimi fark ediyorum. Bilgiye o kadar çok açım ki, asla yetmiyor.
 8. Tüketmek değil, üretmek önceliğim olacak. İlham alacağım şeyleri çoğaltacağım.
 9. İzlemek istediğim çok belgesel & dizi & film var. Hepsine zaman ayıracağım.
 10. Görmek istediğim, tatil yapmak istediğim ama hep ertelediğim yerler var. Her yere gideceğim!
 11. Etrafımda mutsuz insan görmek istemiyorum. Enerjimi emip bitiren insanları hayatımdan çıkaracağım, varlığının bile neşelenmem için yettiği insanlarla yola devam.
 12. Çayını şekersiz içen insanlara nedense çok özeniyorum. Ben de bu yıl çayını şekerli içen insanlara “Şekersiz içsen çayın tadını alacaksın, inan bana.” demek istiyorum! (Bundan pek umutlu değilim ama, aynısını kahve için de yapmak istiyorum:)
 13. 2019’da kesinlikle daha çok balık yiyeceğim! Yıllardır nedenini bilmediğim bir şekilde deniz ürünlerini yiyemiyordum. 2018’in son çeyreğinde tüketmeye başlar gibi oldum, uzun süredir alamadığım besin değerlerine kesinlikle çok üzüldüm! Gayet de yenilebiliyormuş.
 14. “İnsanlara güvenmeyeceğim!” gibi keskin bir cümle kullanmayacağım ama daha temkinli olacağım kesin. 2018 beni insanlar açısından çok şaşırttı. Hiç beklemediğim insanlardan yine hiç beklemediğim derecede kötü şeyler gördüm, kötü sözler işittim. İnsanların bilmediğim yüzlerini öğrendim. 2019’da hepsi uzak olsun.
 15. Daha çok kahkaha atacağım. Her şeye güleceğim, mutlu olmak için fazla sebep aramayacağım. Küçük şeylerden mutlu olacağım!
 16. Bu yıl daha çok yazacağım, daha kaliteli içerik üretmenin peşinde koşacağım. Haftada en az 1-2 kez web siteme ve köşeme yazı ekleyeceğim.
 17. Yabancı diller çok nankör! İngilizce’yi yavaş yavaş unutmaya başlıyorum o yüzden her gün en az bir makale çevireceğim Türkçe’ye. Unutmak istemiyorum, pratik pratik pratik!
 18. Uykumu düzene sokmak istiyorum. Daha erken yatıp daha erken kalkacağım, vücudum buna alışacak.
 19. Gönüllü çalışmalarıma daha çok vakit ayıracağım, ihmal etmeyeceğim. Başkalarına yardım etmenin verdiği mutluluk ve maneviyat hayatımdan eksik olmayacak.
 20. Kilomu 57’de sabitledim. Fazlasını almak yok! (Belki eksilebilir onda sorun yok:)
 21. Her gün Türkçe veya İngilizce yeni bir kelimenin anlamını öğreneceğim, bunu ufak bir kağıda arkalı önlü yazıp bir kutuya atacağım ve ay sonunda 10 adet çekip, hatırlayıp hatırlamadığımı kontrol edeceğim. Sene sonunda 365 kağıttan oluşan kocaman bir kutum ve kelime haznesi gelişmiş bir beynim olacak. Beynimi seviyorum ve onu hep daha fazla geliştirmek için elimden gelenin fazlasını yapacağım!
 22. Yapmakta ustalaştığım yemeklere yenilerini eklemek istiyorum. En az 3 yemeği daha çok iyi yapmayı öğreneceğim.
 23. Bir proje geliştirmek istiyorum. Şu an neyle ilgili olduğunu bilmesem de, istiyorum.
 24. Artık kullanmadığım ya da hiç kullanmadığım her şeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağım.
 25. Okumayı çok sevdiğim halde hiç şiir ezberlemediğimi fark ettim. Bu yıl en az 3 şiir ezberleyeceğim!
 26. Yeni başlangıçlara ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Bunun için gereken cesaret ve inancı içimde hissetmek istiyorum.
 27. Daha çok sosyal olacağım bu yıl, deyim yerindeyse insan içine karışacağım. Herkese açık ortamlarda insanlarla sohbet edeceğim. Mesafeli duruşumu biraz kırmak istiyorum. Yeni hikayeler, yeni yaşamlar tanımak istiyorum.
 28. Yeni bir hobi edineceğim.
 29. Bu yıl 4 tane İngilizce ve İspanyolca şarkı ezberleyeceğim. Türkçe söyler gibi rahatça söylemek hedefim.
 30. 2019’dan bana gerçek aşkı yaşatmasını istiyorum. Kesinlikle aşık olmak istiyorum bu yıl, dibine kadar hissetmek!
 31. Hayalimdeki işe sahip olmak istiyorum. Kimse bilmiyor ama olsun, o benim içimde.
 32. Hayat beni nasıl bir noktaya getirirse getirsin hep pozitif kalacağım. Stres hayatımdan uzak olacak. Her gereksiz konuyu kafama takıp kendimi yormayacağım. Olumsuz olayları düşünüp beynimi bunlarla meşgul etmenin gereği yok!
 33. Her an şaşırmak istiyorum ama güzel şeyler yaşayıp, duyup, öğrenip şaşırmak istiyorum.
 34. Sürekli bana sürpriz yapılsın istiyorum, ben de öyle tabii!
 35. Sürekli ince düşünmek ve kalp kırmamak istiyorum, bana da aynı şekilde davranılsın istiyorum.
 36. Daha çok kalbe dokunmak istiyorum, daha çok gerçek dostum olsun.
 37. Hiç bilmediğim bir şehre gidip, birkaç gün vakit geçirmek istiyorum. O şehir benim olsun!
 38. Bu yıl kızmayacağım! Evet. Daha yumuşak olacağım, her şeyin modumu düşürmesine izin vermeyeceğim. Daha az sinirleneceğim, kendimi yıpratmayacağım.
 39. Para yönetimimi çok daha iyi yapacağım. Gereksiz harcamalara artık son veriyorum!
 40. Son olarak dünyayı değiştireceğim, iz bırakacağım! Buna ilk önce kendimi değiştirerek başlayacağım. Bir yerden başlamak gerek.

Benim yeni yıl hedeflerim ve isteklerim 40 tanecik :)

Bu yıl her gün efsane geçsin. “Bakalım bugün nasıl güzel bir şey olacak?” diye uyanayım her güne.

Seni sabırsızlıkla bekliyorum 2019, haberin olsun!

 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Yeni Yıl Hedeflerim: Efsane Gel 2019!

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!