‘ABD’nin terör bataklığı kuruyacak’

‘ABD’nin terör bataklığı kuruyacak’
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür Sanat Bürosu Başkanı Ali Ulusoy’un yaptığı açıklamaya, ressam Muhsin Bilyap, yönetmen İsmail Özdilek, piyanist İlhan Tonger, keman sanatçısı Cemalettin Göbelez, ses sanatçısı Gül Göbelez, grafik sanatçısı Aydın Erel, müzisyen Özgür İncirci, sanat yönetmeni Zafer Bilgin, ressam Mustafa Şanlı, karikatürist Osman Koca gibi birçok sanatçı katıldı.

Ulusoy açıklamada şunları söyledi:

Büyük Milletimiz nefesini tuttu, Barış Pınarı Harekatı’ndan gelecek başarılı haberleri bekliyor. Yüreğimiz Mehmetçikle birlikte çarpıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat Kalkanı ile başlattığı büyük mücadele şimdi Barış Pınarı Harekatı’yla zafere ilerliyor. Askerimizin silahından çıkan her kuşun, SİHA’larımızdan atılan her bomba, obüslerimizden atılan her top PKK-YPG’nin sözde kantonlarını yerle bir ediyor. Milletimiz bölücü terör örgütünün bitirilmesini bekliyor. Aslında yerle bir olan Amerika’nın planı. Plan bozuldukça Atlantik’in efendilerinin sinirleri bozuluyor, uykuları kaçıyor. Parlamentolarında PKK paçavralarını asan Avrupalı beylerin moralleri altüst olmuş durumda. Ambargo üstüne ambargo kararları alıyorlar.

Onların kararları, Türkiye karşıtı açıklamaları sinek vızıltısı gibi geliyor kulağımıza. Umursamıyoruz artık tehditlerini…

‘ABD’NİN TERÖR BATAKLIĞI KURUYACAK’

Türkiye olarak kararımız kesin, PKK’ya son darbeyi indireceğiz. Suriye’nin toprak bütünlüğünü de, ülkemizin terörden kurtuluşunu da Mehmetçiğin süngüsüyle elde edeceğiz.

Kimse ama hiç kimse bizi bu yoldan döndüremez! ABD’nin terör bataklığı kuruyacak, Türkiye’nin barış pınarı akacak! Kararlıyız!

Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, Mehmet Akif gibi, Nazım Hikmet gibi ne yazacağımızı, ne söyleyeceğimizi çok iyi biliyoruz. Dün Diyarbakırlı anaların yanında olduğumuz gibi bugün de göğsünü Amerikan kurşununa siper eden Mehmetçiğin yanındayız!

Asla unutmuyoruz, vatan varsa sanat vardır!

Üzerinde şiir yazılacak, resim yapılacak, oyun oynanacak, müzik yapılacak vatan varsa ancak sanatçı da vardır! Bugün en önemli konu, kader ortağımız olan komşu vatanlarla teröre karşı işbirliğidir. Bugün sanatçı olmak, enstrümanını cephede savaşan Mehmetçik için çalmaktır. Bugün sanatçı olmak, Diyarbakırlı analar için şiir yazmaktır. Bugün sanatçı olmak emperyalizme karşı koyan mazlum milletlerin resmini yapmaktır.

Şu an bulunduğumuz yere dikkat edin.

PKK AKTİVİSTİNİ DUVARIMIZDAN KALDIRIN

Arkamızdaki binada sözde iklim gönüllüsü İsveçli Greta’nın dev resmi var. Hani Türkiye’yi Birleşmiş Milletler’e şikayet eden küçük kız! Batıda Soros’tan aldığı desteklerle öne çıkan bu kızın PKK’yı açık açık desteklediğini biliyor musunuz?

İşte kanıtları burada… Kadıköy Belediyesi’ne bir kez de buradan uyarıda bulunuyoruz. PKK destekçisi bir aktivistin duvarlarımızda yeri yok!

Derhal bu utanç kaynağı resmi buradan kaldırın!

Türk ordusuna ve Türk milletine bu hakareti yapmaktan vazgeçin.

Biz Vatan Partili sanatçılar, Barış Pınarı Harekâtının esas hedefinin, PKK’yı daha güneye sürmek değil, tamamen bitirmek olması gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizin bütün sanatçılarını emperyalizme karşı verdiğimiz bu çetin mücadelede tavır almaya çağırıyoruz.

İlgili ‘ABD’nin terör bataklığı kuruyacak’ haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
‘ABD’nin terör bataklığı kuruyacak’

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!