Akdenizli 13 yetenekli genç müzisyen İTÜ’de biraraya gelecek

Akdenizli 13 yetenekli genç müzisyen İTÜ’de biraraya gelecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nin (İTÜ MİAM) proje ortağı olduğu, Avrupa Birliği Erasmus+ tarafından desteklenen ve Aix-en Provence Festivali ile birlikte yürütülen Medinea Projesi kapsamında, 13 genç ve yetenekli müzisyen 14-29 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da bir araya gelecek.

Fransa, Yunanistan, İtalya, Lübnan, Fas, Tunus ve Türkiye’den 13 yetenekli müzisyen, 29 Nisan 2019, saat 20:00’de İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde düzenlenecek bir konser ile dinleyicilerle buluşacak.

Topluluk, caz sanatçısı Fabrizio Cassol önderliğinde çalışacak. Perküsyon sanatçısı Mısırlı Ahmet ve kariyer geliştirme programı lideri Christiane Louis de projeye destek veren isimler arasında.

Topluluk müzisyenlerinin iki hafta sürecek birlikte yaratma ve doğaçlama çalışmaları sonucunda sahneleyeceği Akdeniz Gençlik Orkestrası Konseri’ne katılım ücretsiz olup, konsere tüm müzikseverler davetlidir.

Akdeniz Gençlik Orkestrası: Quentin DUBARRY, saksafon (Fransa); Alexandros KENTRIS, buziki (Yunanistan); Semeli PAPAVASILEIOU, ses (Yunanistan); Martino DE FRANCESCHI, kontrabas (İtalya); Simone SORO, keman (İtalya); Joseph AOUAD, gitar (Lübnan); Joelle DABBAS, ud (Lübnan); Aziz OZOUSS, ribab, keman, ses (Fas); Hamdi JAMMOUSSI, perküsyon (Tunus); Seif TBINI, ses (Tunus); Wafa ABBES, ses (Tunus); Elif CANFEZA GÜNDÜZ, klasik kemençe (Türkiye); Murathan TURHAN, akordiyon(Türkiye)

İlgili Akdenizli 13 yetenekli genç müzisyen İTÜ’de biraraya gelecek haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Akdenizli 13 yetenekli genç müzisyen İTÜ’de biraraya gelecek

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!