1. Haberler
  2. KÜLTÜR SANAT
  3. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivalinde Lütfi Özgünaydın gösterilerini sunacak

Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivalinde Lütfi Özgünaydın gösterilerini sunacak

Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivalinde Lütfi Özgünaydın gösterilerini sunacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özgünaydın Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivalinde (BUSFAD) Lütfi Özgünaydın son gün, son gösteriyi yapmak üzere davet edildi. Özgünaydın yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“ Böyle önemli bir festivale davet edilince Cevat Çapan hocayı ve son yıl çok beğenilen Siyah- Beyaz Kemaliye(Eğin) gösterisini yapmaya karar verdim. Cevat Çapan ile biz aynı topraktanız. İkimiz de Erzincanlıyız. O Kemahlı ben Kemaliyeli. Müthiş bir şair ve büyük bir kültür, sanat ve edebiyat insanı… Bunca yaşına rağmen yazıyor, okuyor anlatıyor. Kemaliye (Eğin) sergisi ise örnek bir çalışma oldu… Elli yıl da çektiğim fotoğraflarımın içinden seçtim ve özel bir çalışma ile gösteri haline getirildi. Çok beğeniliyor. Belki bu gösteri yurt dışına bile gidecek.”

Lütfi Özgünaydın, sonbahar da Ege de dört gösteri yaptı. Balıkesir, Edremit, Ayvalık ve Bodrum gösterileri ilgi ile izlendi, kitaplarını imzaladı, kültür ve sanatın, edebiyatın önemini anlattı. Toplumsal gelişmemize yapacağı katkıyı öne çıkardı. Ege’de üç çağdaş kadın yazarlarımız; Zeynep Oral, İnci Aral, Ayşe Kulin gösterileri ve Zülfü Livaneli gösterisi çok konuşuldu.

Özgünaydın, “Yaş 75 durmak yok. Son nefesime kadar çalışacağım. Okuyacağım yazacağım fotoğraf çekeceğim ve toplumla paylaşacağım. Emekli olup yan gelip yatmayı hiç sevmiyorum. Diri ve huzurlu olmak için okuyun, izleyin, gezin… Çevreniz için, dostlarınız için toplum için birşeyler yaparak mutlu olun. Asla yan gelip yatmayın” diye konuştu.

İlgili Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivalinde Lütfi Özgünaydın gösterilerini sunacak haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivalinde Lütfi Özgünaydın gösterilerini sunacak

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!