Çocuklar, Pera Müzesi’nde ‘Kayıp Tavşan’ı arıyor

Çocuklar, Pera Müzesi’nde 'Kayıp Tavşan'ı arıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pera Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tüm çocukları birbirinden eğlenceli etkinliklere katılmaya davet ediyor. Bayram kapsamında düzenlenen etkinlikler arasında, çocukların oyun oynarken canlandırma yapma, kendilerini drama teknikleri ile ifade edebilme yeteneklerini geliştiren ilham verici atölyeler; daha önce Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere ve İskoçya’da gösterilen eğlenceli bir tiyatro oyunu ve yediden yetmişe her yaştan izleyicinin keyifle takip edebileceği animasyon filmler yer alıyor. Çocuk Bayramı kapsamındaki tüm etkinlikler katılımcılara ücretsiz sunuluyor.

‘SANATIN İZİ’NDE YARATICI DRAMA!

Bayrama özel etkinliklerin ilk ayağını, Pera Öğrenme’nin Çağdaş Drama Derneği iş birliğiyle, çocuklara yönelik hazırladığı ‘Sanatın İzi’ atölyesi oluşturuyor. Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyon Sergileri ve Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar sergisinden ilhamla hazırlanan atölyelerde, yaratıcı drama yöntemiyle sergilerdeki eserlerin farklı bir bakış açısıyla yeniden ele alınması amaçlanıyor. Kutlamalar kapsamında sunulan ikinci etkinlik kapsamında, bugüne kadar Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere ve İskoçya’da 400’ü aşkın kez sahnelenen, ‘Tavşan Aranıyor’ adlı oyun sahneleniyor. Çocuk Bayramı kapsamında minik izleyicilerle buluşan bu minyatür tiyatro oyunu, Atta Festival ve BonteHond’un uluslararası iş birliğinde Türkiye-Hollanda ortak prodüksiyonu olarak Türkçe sahneleniyor. 4-6 yaş aralığındaki çocuklara hitap eden oyun, Pera Müzesi 2. kat sergi salonunda minik ziyaretçileri bekliyor.

ÜÇ UNUTULMAZ ANİMASYON YAPIM, ÇOCUKLARLA BULUŞUYOR!

Pera Film, geçtiğimiz yıl başlattığı Hayal Gücüm Benim Gücüm! programına bu yıl da devam ediyor ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özgünlük ve yaratıcılığın coşkusunu yansıtan bir program ile kutluyor. Program kapsamında Willy Wonka’nın gizli şekerleme fabrikasına 5 şanslı çocuğu kabul edeceğini ilan etmesiyle başlayan serüveni anlatan, Mel Stuart imzalı Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası; yönetmenliğini Roger Allers ve Rob Minkoff’un paylaştığı, Simba’nın cesaret ve kahramanlıklarla dolu öyküsünü konu alan Aslan Kral; oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven Andy’nin etrafında gelişen sürpizlerle dolu maceraya odaklanan, yönetmenliğini John Lasseter’ın yaptığı Oyuncak Hikâyesi çocuklarla buluşuyor.

ETKİNLİK PROGRAMI

Öğrenme Programı

20 Nisan Cumartesi

10:30 ‘Sanatın İzi’

15:00 ”Tavşan Aranıyor’

Film Programı

20 Nisan Cumartesi

12:00 Aslan Kral (89′)

16:00 Oyuncak Hikayesi (81′)

21 Nisan Pazar

12:00 Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası (99′)

14:00 Oyuncak Hikayesi (81′)

23 Nisan Salı

19:00 Aslan Kral (89′)

24 Nisan Çarşamba

19:00 Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası (99′)

Pera Öğrenme ‘Sanatın İzi’ atölyesi ücretsizdir. Pera Müzesi 2. kat sergi salonunda gerçekleştirilecek Tavşan Aranıyor gösterisi ücretsizdir, yerler sınırlıdır, rezervasyon alınmamaktadır.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0212 334 99 00 (4) [email protected]İlgili Çocuklar, Pera Müzesi’nde ‘Kayıp Tavşan’ı arıyor haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Çocuklar, Pera Müzesi’nde ‘Kayıp Tavşan’ı arıyor

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!