Dubai Prensesi Şeyha Latife’nin kaçış öyküsü: Ya öldürüldü ya da daha kötüsü…

Dubai Prensesi Şeyha Latife'nin kaçış öyküsü: Ya öldürüldü ya da daha kötüsü...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Reşit El Maktum’un eşi Prenses Haya’nın, Dubai’den kaçtığı ve Londra’da saklandığı ortaya çıktı.

BBC Güvenlik Muhabiri Frank Gardner’ın prensese yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Prenses Haya, Şeyh Muhammed’in kızlarından Prenses Şeyha Latife’nin geçen yıl kaçmaya çalıştıktan sonra Dubai’ye geri götürülüşü ile ilgili “rahatsız edici bilgilere” ulaşmasının ardından emirlikten ayrıldı.

Prenses Latife geçen yıl Birleşik Arap Emirlikleri’nden kaçarak Umman üzerinden denize açılmış, bulunduğu tekne Hindistan yakınlarındayken silahlı kişilerin baskınına uğramış ve Latife Dubai’ye geri götürülmüştü.

YENİ BİR HAYAT İSTİYORDU

Yeni bir hayat istediğini söyleyen Prenses Şeyha Latife, önce bu işi nasıl yapacağını araştırdı. Ardınan dalgıç kıyafeti ile BAE’den Umman’a kadar yüzerek kaçma planını hazırladı. Belirlenen noktaya kadar dalan Latife, hazır bulunan tekneye bindikten kısa süre sonra baskına uğradı.

TEKNEYİ BASIP PRENSESİ ZORLA ALIKOYDULAR

Teknede bulunan arkadaşlarının elleri ve ayakları bağlanırken prenses ise zorla alıkonuldu. O anları anlatan arkadaşları Prenses Latife’nin direndiğini fakat kendisini almaya gelenlerin “Prenses hadi eve gidelim” dedikten sonra zorla alıkoymasıyla ülkeye geri götürüldüğünü söylüyor. 

Zorla alıkonulan ve hapse atıldığı düşünülen Prensen Latife’nin akıbetinin ne olduğu ise bilinmiyor. Ondan geriye sadece çektiği ve “Bu videoyu izliyorsanız ya ölmüşümdür ya da daha kötü şeyler olmuştur” dediği videosu kaldı. 

 

 

 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Dubai Prensesi Şeyha Latife’nin kaçış öyküsü: Ya öldürüldü ya da daha kötüsü…

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!