‘Ecrin Sergisi’ Yeditepe Üniversitesi’nde açılıyor

‘Ecrin Sergisi’ Yeditepe Üniversitesi’nde açılıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Heykel sanatçısı Özge Günaydın’ın, doğa sevgisine dair farkındalığı yükseltmek amacıyla, gergedan figürünü farklı materyallerden yorumlayarak oluşturduğu Ecrin Sergisi, 7 Mart Perşembe günü, saat 15.00’te Yeditepe Üniversitesi’nde açılıyor.

Kavramsal olarak ele aldığı ‘yok oluş’ duygusuna hizmet edebilecek sembolik bir değeri bulunması nedeniyle serginin konseptini ‘gergedan’ olarak belirlediğini belirten Özge Günaydın, tasarladığı heykelleri, gergedanları birebir gerçek anatomilerden boyutlandırdığını ifade ediyor.

Dünyada insanlık tarihi ile eş yaşam geçmişine sahip gergedanların, günümüzde yalnızca 5 türünün kaldığını anımsatan sanatçı Günaydın, “1960’lı yıllarda 70 bin civarında siyah gergedan türünün 20 yıllık bir süre içerisinde yüzde 96’sı tükenmiştir. Bu rakamlar insanın tabiata verdiği zararda, gergedanların ne denli bir ikonik değeri olduğunu bize açıkça göstermektedir” dedi.

Ecrin sergisinden elde edilen gelirin, ‘Ecrin Yaşam Merkezi” oluşturmak üzere Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ne (NEYAD) aktarılması planlanıyor.

İlgili ‘Ecrin Sergisi’ Yeditepe Üniversitesi’nde açılıyor haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
‘Ecrin Sergisi’ Yeditepe Üniversitesi’nde açılıyor

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!