1. Haberler
  2. 3. SAYFA
  3. Erdoğan’dan Kobani ve Münbiç mesajı: Kararımızı uygulama aşamasındayız

Erdoğan’dan Kobani ve Münbiç mesajı: Kararımızı uygulama aşamasındayız

Erdoğan'dan Kobani ve Münbiç mesajı: Kararımızı uygulama aşamasındayız
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) 7. Zirvesi’ne katılmak için Azerbaycan’a gidiyor. Erdoğan, ziyaret öncesi Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

BİR SENE DEVRİLDİ, MÜNBİÇ BOŞALTILMADI

Şu anda bir çok dedikodular var. Büyükelçilik vasıtasıyla bunun yanında Kobani’de Rusya’nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağa benziyor. Münbiç konusunda da kararımızı uygulama aşamasındayız. ABD ile Münbiç konusundaki mutabakatımız 90 gün içinde terör örgütleri Münbiç’i boşaltacaktı. Seneyi devirdi, Münbiç boşaltılmadı. 

GERÇEKLERİ HALKIMIZ GÖRÜYOR

Şu anda da aynı taktiği içerde ve dışarda uyguluyorlar. Gerçekleri karartmak mümkün değil. Ortada şehitlerimiz var. Havan topları neticesinde yaralı olanlar, evlerini boşaltanlar var. İstediği kadar hedef saptırsınlar, gerçekleri halkımız görüyor. Biz de medya vasıtasıyla bunları anlatmaya gayret ediyoruz. Onlar kendi maharetlerini sergileyecekler, sahtekarlıklarını yapacaklar, biz ise doğruyu anlatmaya gayret edeceğiz. Bunlar bizi yıldırmasın.

MÜTTEFİKİNİZİ Mİ TERÖRİSTİN Mİ YANINDA YER ALACAKSINIZ?

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Şu anda da cereyan eden hadiseler karşısında bunları görüyorlar. Dün Merkel’le önceki gün Boris Johnson’la görüştüm. Bir çok gerçekleri bilmediklerini gördüm. Kendilerine bu gerçekleri de anlattım. Burada samimi bir yaklaşımınız varsa sizler koalisyon güçleri içindesiniz, biz de içindeyiz. Sizler burada doğruyu mu arıyorsunuz, bizim bir şeyimizi gizlemeye çalışıyorlar. Biz NATO müttefiki olan bir ülkeyiz. Bu ülkelerin hepsi NATO üyesi. Biz bir terör örgütünün baskısı altındayız. 5. maddede bunların bizim yanımızda yer alması lazım. Siz NATO üyesi müttefikinizin yanında mı yoksa teröristlerin yanında mı yer alacaksınız. Yaptıkları şeylerin gayesi nedir? Bunu anlamak mümkün değil. NATO üyesi ülkeler içinde halkı Müslüman olan tek ülke Türkiye. Acaba buradan… NATO 5. madde konusunda da şu anda pasif…

TERÖR ÖRGÜTÜYLE SAVAŞ OLMAZ, MÜCADELE OLUR

Belli konuşmaları yaptıktan sonra Johnson mesela ben neler yapabilirim noktasına geldi. Kürtlerle herhangi bir savaşmak, böyle bir şeyimiz yok. Biz devletiz, karşımızda terör örgütü var. Terör örgütü ile savaş olmaz, mücadele olur. 

Şu anda etkisiz hale getirilenlerin sayısı 5850’ye ulaştı. 500 ölü var, 26 yaralı, 24 teslim olan var.

 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Erdoğan’dan Kobani ve Münbiç mesajı: Kararımızı uygulama aşamasındayız

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!