İsmet Küntay ödülleri sahiplerine kavuştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci, Yazar ve Eleştirmen Hayati Asılyazıcı’nın ‘Seçici Kurul Başkanlığı’nı sürdürdüğü, Nilgün Serimoğlu, Oya Gökberk, Şerif Köyan, Turgay Oğuz ve Emine Şahinkaya’dan oluşan ‘İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu’nun, 2017-2018 tiyatro döneminde sahnelenen ve öncelikli olarak Türk yazarlar tarafından yazılan oyunlar arasında yaptığı değerlendirme sonucunda belirlenen isimler ödüllerine kavuştu. Tiyatro alanında, aralıksız olarak 43 yıldır düzenlenen etkinliğin ödül töreni, 6 Kasım’da Kadıköy’de yer alan Büyük Kulüp’te yapıldı.

TOPUZ ÖDÜLÜNÜ BAŞBUĞ’DAN ALDI

Sanat dünyasının çok önemli isimlerini buluşturan ödül organizasyonu, davetlilerine keyifli bir gece yaşattı. Geçen yıl ‘En İyi Oyun Yazarı Ödülü’nün sahibi olan Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara’daki programını değiştirerek katıldığı gecede, ‘Onur Ödülü’ne layık görülen Hıfzı Topuz’a ödülünü takdim etti.

‘Nadide Küntay Emek Ödülü’ne layık görülen ünlü sanatçı Zuhal Olcay, ödülünü Müjdat Gezen’in elinden aldı. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nin temelini oluşturan ‘En İyi Oyun Yazarı Ödülü’, Tuncer Cücenoğlu tarafından Hüseyin Köroğlu ve Şenay Saçbüker’e verildi.

Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz eseri ‘Hababam Sınıfı’, ‘En İyi Yapım Ödülü’’nü kazanırken, BKM Tiyatro Müdürü Celal Tak ve ‘Hababam Sınıfı’ ekibinden Caner Alkaya ve Beyti Engin ödülünü Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz’ın elinden aldı. Deneyimli sanatçı Suna Selen ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü Mustafa Şen’e takdim ederken, ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’’nün sahibi Gülsüm Soydan, ödülünü Levent Ökdem’in elinden aldı. ‘En İyi Yönetmen Ödülü’’nün sahibi olan Okday Korunan’nın ödülü Ayşe Emel Mesci tarafından Kamil Korunan’a takdim edildi.

ULUTAŞ’TAN ATATÜRK ŞARKILARI

Bu yıl ilk kez ödül kategorisine dahil edilen ‘Türk Dili ve Türk Tiyatrosunu Uluslararası Alanda Tanıtım Ödülü’, Frankfurt Türk Tiyatro Festivali ve Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu ödülünü usta oyuncu Tamer Levent’in elinden aldı. Bu yıl ilk kez ödül kategorisine dahil edilen bir başka kategori olan ‘Yerel Tiyatro Ödülü’nün sahibi ise Tiyatral Mardin Topluluğu (TİMAT) oldu. Topluluğun ödülünü, Emek Sanat ve Kültür Vakfı Genel Müdürü Remzi Buharalı tarafından verildi. İstanbul’un yeni performans merkezi ‘KATS Sahne’, ‘Seçici Kurul Özel Ödülü’ne layık görülürken, merkezi sanat hayatına kazandıran Kamuran Akkor ve Onur Şenay ödüllerini usta tiyatrocu Suna Keskin’den aldı. Geceye müziğiyle katılan TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Hikmet Ulutaş ve orkestrası, dinleyenlere ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ı yorumladı.

Kaynak : Aydınlık

İlgili İsmet Küntay ödülleri sahiplerine kavuştu haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
İsmet Küntay ödülleri sahiplerine kavuştu

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!