1. Haberler
  2. 3. SAYFA
  3. Küçükçekmece Gölü’nde “Su samuru” heyecanı 

Küçükçekmece Gölü’nde “Su samuru” heyecanı 

Küçükçekmece Gölü'nde
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçükçekmece Gölü’nde, su samuru görenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Türkiye’de ve dünyada nesli tükenmekte olan bu tür, çevre sakinlerinin iddiasına göre Küçükçekmece Göl’ünde birden fazla. Kimi vatandaşlar Su Samurunu görmediğini iddia etse de, görenlerin sayısında artış yaşanıyor. Suyun üzerinde çok kısa süre durduğunu ifade eden çevre sakinleri su samurlarını meraklı gözlerle izlediklerini ifade etti.

19-10/03/2-1570076284.jpg

“BİR METRE BOYLARINDAYDI, ÖNCE FARE SANDIK”

 Gördüğü su samurunu cep telefonu kamerasına kaydettiğini söyleyen Küçükçekmece  sakinlerinden Hüseyin Cemil Ege, “Burada barınakta teknem var benim. Akşamları hanım, çoluk, çocuk, baldız, bacanak geliyoruz. Akşam giderken Küçükçekmece Mimar Sinan Köprüsü’nün altında, aşağısında fare  gibi bir şeyler gördük. Dikkatle baktık baktık, fareden daha iri bir şey göründü. Bir de baktık ki su samuru. Hemen birdenbire suya daldı, süratle kaçtı gitti. 1 metre boylarında falandı. Diğer sakinler buradaki barınakların altında yuva yaptığını, hatta yavruların da olduğunu biliyorlar ama genelde gündüzleri çıkmıyor, geceleri çıkıyor. Biz de zaten akşam gördük. İki kere gördük hatta. Bilmiyorduk neslinin tükenmekte olduğunu, eşe dosta  haber verdik. Bayıldık, harika bir şeydi” şeklinde konuştu.

 “YAKLAŞIK YARIM SAAT ONU TAKİP ETTİK”

Akrabalarıyla birlikte piknikte su samuru gördüklerini anlatan Fesih Aksoy, “İki buçuk ay önce akrabalarla pikniğe gelmiştik. Orada su samuruna rast geldik. Tam sahil kıyısındaydı. Oralarda geziniyordu. Yaklaşık yarım saat onu takip ettik. Bizim de ilgimizi çekti” dedi. Orhan Demir ise, “Ben rastlamadım şu ana kadar ama rastlayanlar olmuştur” ifadelerini kullandı.

19-10/03/1-1570076009.jpg

“ARKADAŞLARIM SÖYLEMİŞTİ ANCAK BEN İLK BAŞLARDA İNANMIYORDUM”

Muammer Demir, “Arkadaşlar gördüklerini söylüyorlar ancak ben kendim görmedim. Arkadaşlar burada gezerken görmüşler. İlk defa gördükleri için şaşırmışlar. Değişik bir hayvan “şeklinde konuşurken, arkadaşlarıyla birlikte su samuru gören Hasan Güleş, “Arkadaşlarım söylemişti ama ben ilk başlarda inanmıyordum. Arkadaşlarımla buluştuğumda, biz hep göl kenarında oturuyoruz, bankta otururken bir baktım sudan bir şey çıktı. Su samurunu çok kez gördüğünü söyleyen arkadaşım da yanımdaydı. Ben de görünce inanmadım başta. Karanlıktı videoya çekemedik. Gölün üstüne çıkıyor ardından bir anda yok oluyor” dedi.

İSTANBUL/DHA

 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Küçükçekmece Gölü’nde “Su samuru” heyecanı 

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!