Lübnan Başbakanı tatilde tanıştığı top modele servet aktarmış

Lübnan Başbakanı tatilde tanıştığı top modele servet aktarmış
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York Times gazetesinin haberine göre ‘romantik ilişki’ Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin iki başbakanlığı dönemi arasında yaşandı. Olay Saad Hariri’nin geçen ay ülkesinde ‘ekonomik acil durum’ ilan edeceğini söylediği bir dönemde gündeme gelmesi açısından daha da dikkat çekti.

2005’te babası Refik Hariri’nin öldürülmesi üzerine yüz milyonlarca dolarlık bir mirasın sahibi olan Saad Hariri ile Merwe’nin yolları Seyşeller’de kesişti. Mahkeme kayıtlarına göre Merwe, ‘parayı konu etmeyen’ milyarderlerin kaldığı Seyşeller’de The Plantation Club için işe alındı. Model, burada birçok kişiyle tanıştı.

‘ORTADOĞULU BİR CENTİLMENİN HEDİYESİ’

2013 yılının mart ayında Seyşeller’e yaptığı bir ziyarette arkadaşlarına favori aracının Audi R8 olduğunu söyleyen genç kadın, ülkesine döndüğünde aracıyla kaza yapmış, cep telefonu da kırılmış. Bir galeri sahibi arayarak Merwe’nin Audi R8 ile Land Rover araçlarının hazır olduğunu söylemiş, ayrıca yurtdışına açık iki de cep telefonu gelmiş. Bunların ‘aynı Ortadoğulu centilmenin hediyesi’ olduğu belirtilmiş.

EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASI

Üç çocuklu ve evli olan Saad Hariri o dönemde 43, Merwe ise 20 yaşındaymış. Bir defasında da Merwe, ‘Seni seviyorum Saad’ım’ diyerek hesap numarası atarak ev satın alabilmek için para istemiş.

OLAY VERGİ MEMURLARININ DİKKATİYLE AÇIĞA ÇIKTI

Olay vergi müfettişlerinin genç kadının hesabına yatan milyonlarca dolarların peşine düşmesi üzerine ortaya çıktı. Sonunda model, vergi ödemesini isteyen yetkililerle 2016 yılında uzlaşmaya varmış, ancak geçen yıl temyize gidince konu yine gündeme gelmiş. Ocak ayında da model, Hariri ile ilişkisini deşifre ederek kendisinin maddi zarara uğramasına yol açtıkları gerekçesiyle 65 milyon dolarlık karşı dava açmış.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Lübnan Başbakanı tatilde tanıştığı top modele servet aktarmış

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!