TARİH SENİ YAZIYOR ANNE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba,
Bugün aslında ülkemizin hassas karnına dokunmak istiyorum. İlerleme kaydedemiyor oluşumuzun asıl nedeni nedir? Siyasi, ekonomi, eğitim ve bütün diğer unsurların başı insana dayanıyor. Tek tek inceleyip tartışmak ve sonucunda bir başarı alamamaktan yorulan bir nesil diğerine bu yorgun bayrağı devrediyor. Peki insan nesli neden hiçbir zaman ana sorunu çözmeye odaklanmıyor. Neden ben bir zincir halkasıyım ve bu zinciri doğru genişletirsem halka doğru şekilde tamamlanır diye düşünmüyor ve harekete geçmiyor.

Şimdi size güzel bir ekonomi, siyasi, psikoloji, eğitime sahip olmayaşıın nedeni hepimiz desem kabul etmekte zorlanır mısınız. İstisnasız hepimiz! Birimizin doğru olması diğer üçümüzün yanlış olmasını değiştirmiyor. Ama birimizin doğru olup diğer üçümüze destek sağlaması hepimizi doğru yapabilir. İnsan doğmadan önce anne karnında 4. aydan itibaren doğru yetiştirilir ise, anne – baba doğru insanlar olur ise, anne-baba olmayan bireyler doğru hareket eder ise diye uzayan bu durum yorucu gelebilir. Aslında çok basit, zincirin halkası bir kere kırılır ve düzeltilir ise o zincir bir daha asla yanlış halkaları içerisine almayacak ve doğru ilerleyecektir.

Yeni, güzel, sağlıklı bir nesli yaratmanın başlıca kuralı önce kendini düzeltmektir.
Bu konu üzerine yazdığım kitabımı sizlere sunarak bir zinciri kırmak istiyorum. Var oluş, yok oluş, insan, doğum, doğum öncesi ve sonrası, günlük psikoloji üzerine aslında insan ve nesil üzerine yazdığım kitabımı okurken keyif ile değil bilinç ile okuyup uygulamanız dileği ile… Yorumlarınızı ve sorularınızı merakla bekliyor olacağım.

”Bir katil de bir lider de ismini tarihe yazdırabiliyor. Aslında kendisi ile birlikte tarihe annesini yazdırıyor.

Sağlıksız bireyler ile kısır bir nesil yetişir. Kısır bir nesil ile yeni, güzel ve sağlıklı bir nesli hayal ediyorsak ”geleceğin cennet olmasını diliyoruz ama cehennemde yaşamaktan da vazgeçmiyoruz” demektir.

Günümüz ve gelecek nesillerin sağlıklı, güzel ve başarılı olmaları için kitabımdaki öncelikler uçak kazasındaki öncelik ile aynıdır. ”Oksijen maskesini önce kendinize sonrasında çocuğunuza takmalısınız”

 

(Tanıtım Bülteninden)”

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
TARİH SENİ YAZIYOR ANNE

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!