Türkiye’nin güzellikleri Şanghay’dan görülüyor

Türkiye’nin güzellikleri Şanghay’dan görülüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin İş Geliştirme ve Dostluk Derneği’nin (Türk-Çin İş Der) öncülüğünde, Türkiye’nin Şanghay Başkonsolosluğu ile Şanghay Yaşlılar Üniversitesi’nin ve Şanghay Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi’nin ortak katkıları, Onur Air’in ana sponsorluğu ile Şanghay’da “Çin Objektifiyle Türkiye” fotoğraf sergisi düzenleniyor.

Türkiye’den 42 fotoğrafın yer aldığı sergi, Şanghay’ın en işlek alışveriş merkezlerinden biri olan Huaihai 755’te 27 Ağustos ile 4 Eylül 2019 tarihleri arasında gezilebilecek. Sergilenen eserler, Şanghay Yaşlılar Üniversitesi’nin Fotoğrafçılık Bölümü öğretmenleri Ni Kuang ve Shao Jianchun liderliğinde 25 öğrencinin Nisan ayındaki Türkiye gezisinde çekilen fotoğraflardan seçildi. 30 Ağustos 2019 Cuma günü saat 18.30’da yapılacak açılışa T.C. Şanghay Başkonsolosu Tunç Angılı ve Türk-Çin İş Der Genel Başkanı Adnan Akfırat ile Şanghay Yaşlılar Üniversitesi Rektörü Ma Xianguo, Şanghay Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Guo Changang ve Onur Air Çin Temsilcisi Philip Wu konuşacak. Sergi Türk Halk Danslarıyla açılacak. Şanghay Yaşlılar Üniversitesi, Şanghay Hükümeti Eğitim Komisyonuna doğrudan bağlı bir kurumdur ve yaşlıların/emeklilerin hayat kalitelerini kapsamlı bir şekilde iyileştirmeyi amaçlıyor. İş adamları, memurlar, öğretmenler, diplomatlar, finans ve sanayi şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmış öğrenciler, Kapadokya’dan Konya’ya, İzmir’den Antalya ve İstanbul’a, Türkiye’nin en ünlü şehirlerini gezip yüzlerce güzelliği fotoğrafladılar.

‘RENKLERİN EN GÜZEL GÖRÜNDÜĞÜ ÜLKE’

Türkiye’yi “renklerin en güzel göründüğü ülke” diye tanımlayan Ni hoca ve öğrencileri Türkiye’de çektikleri fotoğrafları sergileme şansı buldukları için çok heyecanlılar. Bu serginin Çin ile Türkiye arasındaki “halktan-halka” ilişkiyi artıracağını ve daha fazla Çinlinin daha güzel manzaralar kaydetmek için Türkiye’ye seyahat edebileceğini umuyorlar. Sergi’nin öncüsü Adnan Akfırat da “Çin Objektifinden Türkiye Sergisi’nin amacı Türk-Çin ilişkilerini toplumsal düzeyde geliştirmek ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sunarak Çin’den daha fazla turisti Türkiye’de ağırlamaktır” dedi. Türk turizm sektörünün duayeni ve Onur Air Yönetim Kurulu Başkanı Cankut Bagana, “Çin Objektifiyle Türkiye” sergisini, fikri öncüsü ve uygulayıcısı olduğu İstanbul’u merkez yaparak üç kıtayı birleştirecek “Havadan İpek Yolu” girişiminin bir adımı saymaktadır. 27 Ağustos ile 4 Eylül 2019 tarihleri arasında Çin Objektifinden Türkiye Sergisi dokuz gün boyunca Şanghaylıların ilgisine sunulacaktır.

İlgili Türkiye’nin güzellikleri Şanghay’dan görülüyor haberiyle ilgili sizde görüşlerinizi yazarak gündeme dahil olabilirsiniz. 

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Türkiye’nin güzellikleri Şanghay’dan görülüyor

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!