Arzu Yıldız
Arzu Yıldız
 1. Haberler
 2. Yazarlar
 3. Zaman Perdesi

Zaman Perdesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir yaz akşamı yine..Duygu seline kapılmışım..

Issız bu cadde artık..Eski neşe yok, gün günü kovalıyor..

Zamanın su gibi akmasını doğduğum şehre geldiğimde anlıyorum ben..

Sonsuzluğa uğurladıklarımızın yeri hep eksik, odun ateşiyle yanan semaver bana artık yalnızlığı çağrıştırıyor bu şehirde..

Karşı tarafta oturan Hacı Dede eşini kaybedeli iki yıl oluyor, balkondaki sandalyenin biri boş artık..Simasına yansıyan cümleleri okuyor gibiyim..Ne çabuk geçti bu hayat der gibi..Dalıp gidiyor uzaklara..Geçmişinden bugüne yaptıkları birer birer geçiyor film şeridi gibi..

Yan tarafta oturan amcamın evi de boş artık..Onu da kaybedeli iki yıl oldu..Evi dolduran meğer amcammış..O gidince herkes gitti..Ne torunlarının sesi var ne gelen gidenin.. 

Hayata tutunmak,okul,iş güç,çocuklar büyüsün derken arkamda yılları bırakmışım meğer..Ne ara bu yaşa geldim ben? Ne ara sevdiklerim gitti sonsuzluğa?

Zamanı geriye alabilsem keşke..Doya doya sarılsam çocukluğuma, sevdiklerime..O koşuşturma içinde a’nı yaşamanın önemini bilseydim keşke..

Bugün de bitti..Yarın yine güneş doğacak ve akşam yine gün sonu..Zaman sonra bir kovalamaca ardından yaşlılığımla başbaşa kalacam..

Ne kadar boşmuş bu hayat..Ne kadar gereksiz üzmüşüm kendimi..

Zaman Perdesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Arzu Yıldız
  30 Haziran 2024, 22:39

  Düzenleme yapamıyorum

 2. Mustafa Yıldız
  4 Temmuz 2024, 20:51

  😢😔 mükemmel bir paylaşım. Ağzına sağlık. Şuan yalnız yaşan eşinden çocuklarından uzak bir adamın gözyaşlarını içine akıtıp yüreğini dağladın. Bu nasıl harika bir duygu seli ,herkesin kendine çıkarabileceği hissiyatların dolu olduğu bir paylaşım
  Devamlarını bekleriz🥀🥀

  Cevapla
Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!