Natali Vacheva

Yulia Navalnaya Orbanı suçladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Navalny’nin dul eşi, Orban’ı Putin’in suçlarına ortak olmakla suçluyor. Budapeşte’de protestoda Yulia Navalnaya’nın video konuşması yayınlandı.

Navalnaya konuşmasında şunları vurguladı: “Ne yazık ki Putin’in siyasi suç ortaklarından birinin Viktor Orban olduğu ortaya çıktı. Bunu siz herkesten daha iyi biliyorsunuz.

 Putin Ukrayna’daki savaşı neden başlattı? Çünkü Avrupa’da, Avrupa birliğini baltalamasına yardımcı olacak sadık müttefikleri olduğunu biliyordu. 

Putin neden sonuçlarından korkmuyor? Çünkü kendisini koruyacaklarını biliyor.

Neden siyasi rakibini öldürüyor? Çünkü Avrupalı dostları onun arkasını kolluyor. Bu yüzden Putin kendini cezasız hissediyor.

Putin’in döneminde Rusya insan hakları ve özgürlükleri yok etme yoluna girdi. Yavaş yavaş, adım adım, her seferinde – makul bahanelerle – Ruslar toplanma özgürlüğü, ifade özgürlüğü, adil seçimler ve bağımsız medya haklarından mahrum bırakıldı. Bu da ülkemi şiddete, kanunsuzluğa ve savaşa sürükledi.

Bu nedenle benzer şeylerin pek çok Avrupa ülkesinde ve sevgili Macaristan’ınızda da yaşandığını görmek çok üzücü ve acı verici.”

Yulia Navalnaya Orbanı suçladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!