Tahir Kavri
  1. Haberler
  2. Yazarlar
  3. Belediyenin parasıyla Ak Parti mitingi gibi Nevruz şenliği yaptılar

Belediyenin parasıyla Ak Parti mitingi gibi Nevruz şenliği yaptılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Iğdır Belediyesi ve Ak Parti Iğdır milletvekili Cantürk Alagöz’ün sahibi olduğu Alagöz Kültür Sanat işbirliği ile Nevruz Bayramı dolayısıyla konser ve dans gösterileri düzenlendiği belirtildi. Trilyonların harcandığı etkinlikte Sanatçı Kıraç ve “Destanların Dansı” yer aldı.

Nevruz şenliğini AK Parti mitingine dönüştürdüler…

Kayyumun yönettiği Iğdır belediyesi siyasi bir isim olan Ak Parti Iğdır milletvekili Cantürk Alagöz’ün sahibi olduğu Alagöz Kültür Sanat işbirliği ile Nevruz Bayramı organize etmesi doğru mudur?

Ak Parti il başkanı Ali Kemal Ayaz’ın da sahneye çıktığı ve yine bir siyasi olan Ak Parti Iğdır belediye başkan adayı Ülkü Öcal, hangi sıfatla sahnede halka hitap edebiliyor?

Eski valilerimiz yörede dinlenen sanatçıları getirirlerdi. Kıraç ve Iğdır Newroz/Nevruz’u ne alaka? Adam Kürtçe şarkı bilmez, Azerice bilmez. Yavuz Bingöl gibi Hükümet ile ilgili olumlu sözlerinden sonra Ak Parti Kıraç’ı etkinliklerine çağırır oldu.

Kıraçı dinlemeye gelenler arasında üniversiteli gençlik çoğunluktaydı. Ak partili bir grubun ön tarafta alkış ve sloganlar attığı görüldü. 

Kafkas folkloru bolca sahne alırken yöresel Kürt folklorüne yer verilmediği gibi Kürtçe bir tek şarkı bile çalınmadı.

Oysaki Iğdır’ımızın hem Kürtçe müzikte hem de Azerice/Türkçe müzikte yüz akı sanatçıları var. Kıraç’ı getireceğinize Iğdırlı sanatçılarımız Hozan Havin’i, Cevdet Bağca’yı, Hozan Nejdet Dıleşq’ı, Latif Ayyıldız’ı, Tunay Bozyiğit’i, Dengbej Apê Bekir gibi ismini sayamadığım daha birçok değerimiz ile yerel sanatçılarımızı davet etseydiniz ya… Bu kadar israfa ne gerek vardı? 

Bizim sanatçılarımız sahne alsaydı hem Iğdırlı daha çok gelirdi hem de siyasilerin sahne almadığı Vali ve bir akademisyenin günün anlam ve önemine binaen söz aldığı gerçek bir halk şöleni olurdu.

Ak Parti Kendi mitinginde istediği gösteriyi yapar, Ancak devleti temsil eden kayyum Belediye başkanı/Valiliğin yer aldığı bir organizasyonda siyasiler şov yapmamalıydı.   

Hepimizin Newroz-Nevruz bayramı kutlu olsun…

Belediyenin parasıyla Ak Parti mitingi gibi Nevruz şenliği yaptılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!