YENİ NESİL RAP SANATÇISI CANKU ile HAYROLA LAN!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye rap müziğini son yıllarda üst seviyelere taşımaya devam ediyor. Rap dinleyici kitlesinin ülkemiz genelinde oldukça artması ile birlikte bu alanda eserler ve yeni sanatçılar doğmasına olanak sağlıyor. Diğer müzik türlerinden farkla rap sanatçıları sözlerini kendisi yazıyor. Bu durum dinleyici ve sanatçı arasında doğrudan bir bağ oluşturuyor. Sanat camiasında bulunan birçok isim İzmir’den geliyor. Bugün yapacağım röportajın sahibi Canku bu isimlerden birisi… Bugün onun hakkında merak edilen birçok alana değinecek ve sorularımı soracağım.

Merhaba Canku, yoğun bir çalışma döneminin içerisinde olduğunu biliyorum. Bu yoğunluk içerisinde bana, Türkiye Aktüel gazetesi okurlarına vakit ayırdığın ve röportaj teklifimi kabul ettiğin için teşekkür ediyorum. Tüm isimler ile yaptığım 5 soru 5 cevap konsepti ile röportaj sorularımı senin için hazırladım.

1- Müzisyen bir babanın oğlusun, bunun katkı payı ne oldu? Müzik ile tanışman ve bu alanda nasıl ilerlediğini paylaşır mısın?

Merhaba Benan, röportaj teklifin için ben teşekkür ediyorum. Müzik ile tanışmam gözümü dünyaya açtığım gibi oldu desem abartmış sayılmam diye düşünüyorum. :) Bahsettiğin gibi babam müzisyen olduğu için ilk müzik eğitimimi babamdan aldım. Sonrasında enstrüman çalmaya 13 yaşımda başladım. Şu an dahil olmak üzere rap sanatçılığım dışında bas gitarist olarak sahne almaya devam ediyorum. Şiir tutkum ise beni rap ile buluşturdu. Yazdığım tüm eserleri sonrasında rap ile harmanladım diyebilirim.

2- Rap müziği için ülkemizde geç ama oldukça yoğun bir talep oluştu. Birden fazla rap sanatçısı camiada yerini aldı ve almaya devam ediyor. Fakat kalıcı rap sanatçı isimleri bir elin parmağını geçmiyor. Sen bu durumu nasıl yorumluyorsun?

Özellikle rap camiasında önem yer eden durum üretebilmek.. Üretmek ile birlikte sabit duyguda kalmamak gerekiyor. Dinleyici biz sanatçılardan her zaman yeni duygu ve hikayeler dinlemek istiyor. Bunu başarabilen isimler kalıcı olabiliyor. Fakat hep aynı duygu ve hikayeyi baz alan sanatçılar, dinleyiciler tarafından sığ bulunduğu için talep görmüyor.

3- Yeni single çalışman Hayrola Lan ile yine harika bir çıkış sağladın, bu eserinde dinleyicilerine vermek istediğin mesaj nedir?

Tüm eserlerim gibi bu eserimde benim öz duygularımı içeriyor. Pandemi dönemi birçok sektörü olumsuz etkiledi. Fakat biz müzisyenler için yıkıcı bir dönem oldu. Pandemi döneminde hazırladığım eserler ve hikayelerime baktığın zaman olumlu bir duygu yok diyebilirim. Dinleyici o dönemki eserlerimde nasıl kendisinden bir parça bulduysa bu eser içinde geçerli olan bir durum oldu. Hayrola Lan, artık ihtiyacımız olan duyguyu yani eğlenceyi içeriyor. Bu eserim günlüğüm gibi, sözleri oldukça açık ve anlaşılır diye düşünüyorum.

4-Bu yaza damgasını vuracak yeni projelerin olduğunu biliyorum. Dinleyici kitlen ve hayranların için gelecek projelerinden biraz bahsedebilir misin?

Yaz ayı için sıkı bir çalışma yürüttüğüm doğru, dinleyicilerim için güzel eserler hazırlamaya gayret ediyorum. 2 süpriz ve 1 düet olmak üzere 3 eser ile daha yaza damgasını vuracağını düşündüğüm şarkılar dinleyicileri bekliyor. Bu eserlerde de tıpkı Hayrola Lan gibi eğlenceli ve yüksek enerjiyle dans ettirecek şarkılar olduğunu söyleyebilirim.

5- Canku’nun felsefesi ve hedefi nedir diye sorsam ve eklesem, Türkiye’de ve dünyada başarılı bulduğun rap sanatçılarını söyler misin?

Felsefem, her an ve duygumu doyasıya yaşamaktan geçiyor. İyisiyle kötüsüyle, doğru ve yanlışlarımla tamamen an odaklı yaşıyor ve eserlerimi de bu bakış açısıyla kaleme döküyorum. Hedefim ise sanatımda çizgimi bozmadan ilerlemeye devam etmek, kitlemi yanıltmadan ve doyum noktalarını her zaman yukarıya taşıyarak eserlerimle buluşturmak diyebilirim. Başarılı olmak bana göre kitleye doğru hitap edebilmek ve bunu sürdürebilmekten geçiyor. Türkiye’de Ezhel, Uzi, Murda ve Motive, dünyada ise Asap Rocky, Travis Scott ve Snoop Dogg beğendiğim ve takdir ettiğim sanatçılar arasında yer alıyor.

Canku bu keyifli röportaj için sana çok teşekkür ediyorum. Okurlarım için senin dijital kimlik bilgini aşağıda paylaşıyorum.

Instagram : canku0.0

1
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
YENİ NESİL RAP SANATÇISI CANKU ile HAYROLA LAN!

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!