1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. Aksaray Su Arama Çalışmaları İle İlgili Jeofizik Mühendisi Serdar Kayacı Uyarıyor

Aksaray Su Arama Çalışmaları İle İlgili Jeofizik Mühendisi Serdar Kayacı Uyarıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kapadokya’nın bir parçası olan Aksaray yeraltı suları konusunda tarihi ve kültürel zenginlikleri kadar şanslı değil. Yeraltı sularının dikkatli kullanılması ilgili şehir için kaderlerinin bir parçası. Bu konuda Aksaray’ın önde gelen Jeofizik mühendislerinden Serdar Kayacı çeşitli uyarılarda bulunuyor.

Aksaray yeraltı sularını dikkatli şekilde kullanmak ve bu suları teknoloji ile birleştirmenin Aksaray için gereklilik” olduğunu belirtiyor.

Aksaray’da Su Arama Çalışmaları Hakkında

Su arama ve bulma konusunda çalışmalar yapan Serdar Kayacı, bu alanda hizmetlerine günümüzde de devam ediyor.

Serdar Kayacı : +90 507 024 99 68

Sadece su bulma konusunda yardımcı olmakla kalmayan Jeofizik Mühendisi Serdar Kayacı, suyun en verimli şekilde kullanımı konusunda da yardımcı oluyor. Son teknolojilerle sondaj, sulama sistemleri ve toprak yapısı konusunda Aksaray şehrinde bilgilendirme ve yönlendirme konusunda kendi şehrinde çeşitli çalışmalar yapıyor.

Aksaray her ne kadar yeraltı suları konusunda şansız olsa da toprak yapısı sayesinde oldukça durum farklı bir boyuta geçmektedir. Türkiye’nin en yüksek değerlerde ve en lezzetli süt ürünleri Aksaray sınırları içerisindedir. Bu konuda Türkiye’nin en büyük Süt markasına ait Sütaş markası da yine fabrikasını Aksaray il sınırları içerisinde bulundurmaktadır. Aksaray ili sınırları içerisinde Süt toplamasından dolayı yine en lezzetli süt ürünleri Sütaş’ta bulunuyor.

Ayçiçek konusunda da toprak ve iklim yapısı oldukça müsait olan Aksaray, en lezzetli çekirdek ürünlerini Aksaray il sınırları içerisinde yetişmesini de sağlamıştır. Devlet ve özelik otak hareketi ile iklime has bir çok bitkiye ait yetiştirme çalışmaları da vardır.

Kayacı, su bulmak kadar bunu verimli kullanmanın önemli olduğunu ve gelecek nesillere daha iyi bir Aksaray bırakmamızın sosyal sorumluluğumuzda olduğunu belirtiyor.

3
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
1
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
1
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Aksaray Su Arama Çalışmaları İle İlgili Jeofizik Mühendisi Serdar Kayacı Uyarıyor

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!