DÖVME SANATÇISI ”CHUCKY” İLE MERAK EDİLENLER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dövme insanların bedeni, ruhu ve hayat hikayelerin de yer tutan ve gün geçtikçe deyim yerinde ise herkesin vücudun da taşıdığı bir sanat ürünü haline geldi. Bunun yanı sıra bazılarımız hiç anlam ifade etmese bile aksesuar olarak taşımaktan büyük bir mutluluk duyuyor. Dövme ile ilgili hepimizin kafasında fazlası ile soru var, ve malesef dövme sanatçılarının bıktığı sorular da mevcut :) Bugün sizin için sanatını çok sevdiğim ve birçok imzasını taşıdığım bir dövme sanatçısı ile röportaj yapacağım. Öncelik ile röportaj teklifimi kabul ettiğin teşekkür ederim.

Merhaba Chucky :)
1) İsmin Cihan fakat herkes seni Chucky olarak tanıyor. Öncelik ile hikayeni paylaşabilir misin ?
Merhaba Benan, röportaj teklifin için teşekkür ederim .
Chucky lise yıllarımda bana takılmış bir lakap :) Liseye başladığımda çok ufak tefek bir çocuktum fakat oldukça da hareketli bir öğrenci olunca bana chucky dediler.!! Üstüme yapıştı kaldı ama sanırım bende sevmişim ki bugüne kadar geldi. İsmimi unutabiliyor insanlar ama chucky i unutmuyorlar :)

2) ” Hayır! ” dediğin ve dövme yapmayı reddettiğin durumlar nedir ?
Dövme yaptıracak kişinin mutlaka bi fikri olmalı… Açıkçası hikayen var mı ? diye bir yükleme yapmıyorum dövmelere, bu yüzden aklı karışan çok insan var. Bazen insanlar estetik kaygısı ile dövme isteyebiliyorlar.Bu noktada karşımda ki kişinin tarzını, hayata bakış açısını anlamaya çalışıyorum. Ona göre çizimler yapıyorum. Birçok arkadaşım beni ikna etmeye çalışıyor :) Ben dövme yaptırmak isteyenlerden daha çok sorguluyorum. Birçok kişiyi vazgeçirmişliğim var, sende bunlardan birisin biliyorsun ki :) Fakat daha sonra geldiklerinde kararlı ve emin olarak geliyorlar.

3) Son zamanlar dövme yaptırmak yerine sildirmek gündem olmuş durumda, bunu nasıl değerlendiriyorsun ?
Haklılar, genel olarak ilk dövmeleri bu pişmanlıkları yaşatıyor. Ücreti itibari ile tercih ettikleri, yeni başlayan arkadaşların yapamayacakları dövmeleri yapmaları sebebi ile bu pişmanlık yaşanıyor ve sonrasında sildirmek istiyorlar. Baktığında daha pahalıya gelmiş oluyor, vücut yıpranıyor ve daha büyük bir çizim ile kapanıyor. İlk deneyim kötü olunca insanların hevesi kaçıyor. Bazen dövme güzel olsa da pişmanlık oluyor, onu da 2.soru  ile bağlantılı buluyorum. Dövme istedikleri duyguyu anlatmayınca dövme de pişmanlık oluyor.

4) Dövme dediğimiz zaman en çok dikkat etmemiz gereken unsurlar nedir ?
Ne istediğinizi bilmek, istediğiniz dövme tarzını yapacak sanatçıyı seçmek, temizlik diyebilirim… Dövme sanatçısı her dövmeyi yapar gibi bir algı var, bunu çok yanlış buluyorum. Müzisyenlerden örnek vereyim, her müzisyenin nasıl farklı bir tarzı var ise ( pop, rock, metal, türk sanat müziği) her dövme sanatçısının da farklı bir tarzı ve çalışma alanı vardır(portre, 3d, yazı) bunun algısı doğrultusunda gidilir ise daha az sildirme talebi olacaktır. :)

5) Okurlarım için dövme bakım önerilerini alacağım. :)
Dövmelerini nemli tutmaları,
Yaz sezonun da dövmelerinin üstüne yüksek faktörlü krem kullanmaları,
İyileşme sürecinde sürekli kaşımamaları,
Hava almasını sağlamaları,
Üzerinden x zaman geçti deyip bakımı bırakmamaları,
Dövmelerini sevmeleri :)

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
DÖVME SANATÇISI ”CHUCKY” İLE MERAK EDİLENLER

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!