1. Haberler
 2. GÜNDEM
 3. Ecrin’lerin Başı Yanmasın Artık!

Ecrin’lerin Başı Yanmasın Artık!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konuyu malesef ki hepimiz biliyoruz. Ortak bir nefret yaşıyoruz bu hadiseleri duydukça. Lanet ediyor, ağlıyor ve bunu yapanların insan olma ihtimalinin olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bir yandan Ecrin bebek için içimiz yanarken bir yandan da kendi çocuklarımız ve başka çocukların geleceğinden endişeleniyoruz. Son zamanlar da sıkça duymaya başladığımız bu iğrenç haberlere çok üzgünüm ki alışmış gibiyiz. Tıpkı Şehit haberlerine alıştırıldığımız gibi. Bu küçük meleğin başına gelenlerden sonra anası mı üvey amcası mı ne halt yemiş  umurumda mı. Neden bunları böyle ince ince deşerek yüreğimizi dağlarken faillerin cezaları kesilmiyor. Bir de geçmişler gerinerek ar kalmamış yüzlerinde uyduruktan teyyare yalanlar sıralıyorlar. Belki biz küçük bir fotoğraf karesine bakarken başka Ecrin’lerin başı yanıyor bir yerlerde. Büyük tabloyu fark edemiyoruz belki de..Bu haberin mühleti dolsun diğerine sırası gelince mi yoğunlaşırız . Ağır konuşacağım kimse kusura bakmasın. Eğer uçkuru ağzında gezen bir zümre türediyse onları ekran başına çıkarıp oturup ta lakaytça izleyemem. Pedofililerin toplumdan tecrit edilmesi ve caydırıcı cezaların yasaya konulması lazım.  Bu gün sayıları giderek artıyor maalesef. Tabi hiç şimdiye kadar bir bakanın kızını oğlunu duymadık , ne oluyorsa yine mazlum halkımıza oluyor. O yüzden mi gözleri bu kadar sağır kulakları bu kadar kör?

Tüm samimiyetimle diyorum ki eğer o kadar kudurduysanız aramızda para toplar sizi genelevlerine göndeririz. Gerekirse kapı kapı para dilenir, yememden içmemden kısarım o parayı temin eder elimle götürürüm. Yeter ki sabilerden ve hayvanlardan uzak durun!!!

Tek suçlu onlar değil tabi ki. Adamı bağlayan bir kural yok zaten birde  her yerden tahrik ediliyor. Yazılı çizili medya, internet, filmler v.b. Kanalizasyon olmuş beyni , bu tahrikler  sonucu sadece ibresine  çalışıyor. Zümrüt apartmanı kitabında ki o cümleler öylesine yazılmış değil. Yazanın da basanın da zihniyeti aynı. Çarpık kafaları ileriye taşıyacak bir kitabın  yazarının serbest bırakılması da büyük bir soru işareti.  Keza Gece Sesleri adlı kitabın da bir bebeği sallarken zevke gelmesini anlatan o cümleleri de pedofilinin cinsiyetinin olmadığını gösteriyor. Çokça rağbet görmesi okuyanların ya saf ya da gizli hislerine tercüman olmasından kaynaklı bir durum olsa gerek. Bazı filmler de de bunun işlendiğini görüyoruz. Bazılarının maksadı pedofiliyi normalleştirmek açık beyan ortada.  Aynı konuyu enine boyuna işleyen The Tale filminin  vermek istediği bir mesaj var. Suskunlar da da aynı konuyu gördük ama boğazımız düğüm düğüm izledik. Siz neyin mesajını veriyorsunuz? Böyle yazarak farklı yazabildiğinizi ortaya koymak istiyorsanız evet çok farkınız var insan olamama namına.(Ahmet Şevki’in savı çok ilginçti bu arada)

Unsurları ortadan kaldırmadan suçu da ortadan kaldıramayız. Her şeyden ziyade cinsel eğitimi tam anlamıyla almayan erkek ya da kadın toplum için bombalı saat. Dinle mezheple bu sapıklıkların ortadan kaldırılamayacağına şahidiz. Bu topluma cinsel eğitimin kurallarını kafalarına vura vura öğreten cinsel eğitim merkezleri kurulmalı. Yaş cinsiyet ayırt etmeden her kesime bu eğitimin tıpkı zorunlu eğitim gibi dayatılması lazım. Yoksa gidişat hiç te iyi görünmüyor. Bakıyoruz yüzde doksanı neredeyse müslüman olan bir toplum ama ahlaken her gün dibe batıyor. Tıksa basa dolu bir otobüste bir kadının üstüne boşalacak kadar gözü dönmüş bir millet!!! Bir kalpte  yoksa Allah korkusu ,istila eder onu şeytanların ordusu..  Allah korkusu (artık hangi inanışa mensupsa) yoksa kulundan utanması olacak. O da yoksa geriye onu bağlayacak hiç bir şey kalmıyor. Yabancı ülkeler de yok bizde ki ahlak çöküş. Hemen her gün manşetlik haberlerimiz var güne damgasını vuran, cinayetler, gasplar, tacizler, tecavüzler, şiddetler… Haber izlemeye yürek lazım bu günlerde. Birde normalmiş gibi davranmak için körelmiş vicdanlar.

Bu türleri duyunca koyu koyu küfrettiğinizi duyumsar gibiyim, ama ne olursunuz kınamayın. Kişi kınadığını yaşamadan ölmez. Kimse de sınanmadığı günahın masumu değildir. İnsan iyi ile kötünün arasında sıkışmış aczi beşeri ,iyilikte de kötülükte de yücelebilecek bir varlık.. İkisinin de sonu sonsuz. Allah hepimize Muhammedi Ahlak nasip etsin inşallah. Güzel günlere neşeli haberlere uyanabilmek umuduyla güven ve huzurda kalın…

Cahide Sayaca

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Ecrin’lerin Başı Yanmasın Artık!

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. 8 Haziran 2019, 20:59

  Ülkemize geniş kapsamlı bir eğitim şart! Tek eksiğimiz eğitim ve eksikliğini hissetmediğimiz tek şey de eğitim…

  Cevapla
 2. İnşAllah düzeliriz, bir umut…

  Cevapla
 3. 11 Haziran 2019, 10:30

  Çocuklarımıza dokunmasınlar kücücük yavrucak onlsr kıymasın onlara ne günahı varki onların

  Cevapla
 4. 11 Haziran 2019, 10:31

  6 yıl once ki Turkiye haberlerini acip okusalarmiş ya o zamanda pedofili suctu ve hep oyle kalacak!!!!

  Cevapla
  • 13 Haziran 2019, 02:53

   O çok talihsiz ve cahilane bir açıklama. Aklım almıyor böyle bir rezilliğin suç kabul edilmesinin zamanla alakası olduğunu düşünen zihniyet. Doğru şekilde anlatacak cümle bulamıyorum. Yakında hafif suçlar kategorisine girer ve belki pedofili suç olarak bile görülmeyecek korkuyorum. Kanıksama konusunda jet ülkeyiz, tebriklerrrr..

   Cevapla
 5. 11 Haziran 2019, 10:32

  Ahhh yavrularım ahhh. Size dokunan eller gırılsın

  Cevapla
Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!