İNCE’nin KALEMİ KIRILDI MI?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Partiler Mahalli İdareler seçimleri için, kazanabilecek Belediye Başkan adaylarını belirlemek adına olanca güçleri ile çalışıyorlar. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Büyükşehir Belediye Başkan adayları çok ince eleyip sık dokuyarak en uygun adayları bulmak adına detaya dayalı çalışıyorlar…

AK Parti İstanbul Büyükşehir için, eski Başbakan şimdiki TBMM Başkanı Binali YILDIRIM’ın adaylığı kesinleşmiş gibi.

CHP’de de bugün İstanbul Belediye Başkan adaylığı için, Muharrem İNCE ile KILIÇDAROĞLU’nun görüşmesi vardı. CHP’de ki dengeler için çok önemli olan bu görüşme 40 dakika sürdü. İçeride ne konuşulduğunu bilmek şimdilik mümkün değil. İNCE’nin açıklamalarından, üye bazında sandık konulduğun da aday olacağını açıklamasından anlıyoruz ki İstanbul hülyası devam ediyor. Ben bunu beyhude bir gayret olarak görüyorum. Çünkü, CHP içindeki fincancı katırlarını ürküttü.

Bildiğiniz gibi, İNCE 24 Haziran seçimlerinde benzemezler ittifakın “Gel Muharrem” Başkan adayı idi. Seçimden sonra CHP Genel Başkanı olmak için çok çabaladı, imza topladı ama olmadı. Şimdide İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı gönlünden geçiyor… ama dediğim gibi beyhude gayret…

Türkiye’de Ülkeyi yönetmek için, en üst Makamına aday gösterilen insana, CHP Genel Başkanı olmak istediğinde dur bakalım denildi. Bu defa ayni kişi, hedef küçülterek İstanbul Büyükşehir Başkanlığına aday olayım diyor, ama kırmızı kart gördüğü içinde şartları zorlayarak bütün delegelerin katılacağı sandığa güvendiği için delegeye oynuyor.

Muharrem İNCE’nin 24 Haziran seçimlerinde, sandık sonuçları açıklanmaya başladığında halkı sokağa dökmediği, seçim sonuçlarını kabul ettiğini açıkladığı için siyaseten kalemi Baronlar tarafından kırıldı.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
İNCE’nin KALEMİ KIRILDI MI?

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!