Microsoft’tan Uyarı: Internet Explorer Kullanmayın!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft, kendine ait olan internet tarayıcısı Internet Explorer’ın kullanılmaması hakkında kullanıcıları uyardı. Oldukça az kullanıcıya sahip olan Internet Explorer’ın yakında sonu gelebilir.

Firefox, Opera, Google Chrome’un fazlasıyla gerisinde kalan İnternet Explorer için yolun sonu yaklaştı. Microsoft kendi tarayıcısı hakkında kullanıcılarını uyararak Windows sahiplerinin internet tarayıcısını kullanmaması konusunda duyuru yaparak şaşırttı. Güncel tarayıcıların gerisinde kalan Explorer eski uygulamalarla çalışıyor. Bu nedenle pek çok işletme uyumluluk modlarını uygulayarak kullanmayı tercih ediyordu.

İnternet Explorer, Windows XP’den sonra virüs ve yavaşlık sorunlarıyla sık sık gündeme geldi. Kullanıcı sayısı oldukça az olan IE yeni web standartlarını desteklemiyor. Güvenlik açıkları ile dolu olduğu için Microsoft firmanın tarayıcısı olan Edge’nin kullanılmasını öneriyor.

Microsoft bünyesi çalışanı siber güvenlik uzmanı Chris Jackson ise IE’nin tehlikeli olduğunu güvenlik açıkları nedeniyle Windows’a zararlı yazılımları bulaştırabileceğini açıkladı.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Microsoft’tan Uyarı: Internet Explorer Kullanmayın!

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!