ŞEYMA ÜZERİNDEN KADINA YÖNELİK NEFRET

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son ayların belki de en çok konuşulan kadını “Şeyma Subaşı”. Herkes onu konuşuyor, sosyal ağlardan onun adını aratıp duydukları her dedikoduyu birbiriyle harmanlayarak kafalarında nefret kustukları bu kadına daha fazla yafta yapıştırmak için uğraş veriyor. Peki kimdi bu Şeyma Subaşı?

Efendim, Şeyma hepinizin bildiği gibi Acun Ilıcalı‘nın 9 senedir beraber olduğu ve nihayetinde 2017 yılında dünyaevine girip geçtiğimiz günlerde anlaşmalı olarak boşandığı kadın. Türkiye tarafından bir türlü kabul edilmeyen, ilişkisini sonunda bir bebek ve evlilikle taçlandırmasına rağmen metres yakıştırmasından kurtulamayan bu genç kadının aslında tek suçu bir “Kadın” olmasıdır. 18 yaşındayken bir adamla tanıştı, muhtemelen aşık oldu. Belki gecelerce aşık olduğu adamla bir gelecek düşleyip bunun gerçekleşmeyeceğini bildiği için yastığı ıslata ıslata ağladı. Küçücük kalbiyle kocaman bir adamı sevmişti. Ilıcalı’nın açıklamalarına göre o da Şeyma’yı çok sevmiş, peşini bırakmamıştı. Ne olursa olsun… Derken ilişkileri basına yansıdı, herkes bu genç kadın hakkında atıp tutuyor nefret kusuyordu. Bu sırada Ilıcalı’nın, televizyonun dahi çocuğunun işleri gittikçe daha iyiye gidiyordu. Türk toplumu bu ilişkide tek bir suçlu bulmuştu o da Şeyma.

Çünkü “O, Acun’un parasının peşindeydi, evli adamla beraber olmuştu, zaten Acun’u sevmiyordu da…”. Çünkü “O namussuzdu, yüzsüzdü, gençliğini kullanarak adamın kanına girmişti.” Çünkü “O, kadındı. Suçlu o olmalıydı. Sadece o!”.

İnsanlar onu suçladıkça o daha da görünür oldu, insanlar git dedikçe o daha çok kaldı. Takip edildikçe daha fazla paylaştı, dur dedikçe daha çok gezdi, sevme dedikçe daha çok sevdi. 

Tarihte güçlü duran kadınların yakıldığı, cadı diyerek öldürülmeye çalışıldığı bilinir. Modern dünyaya baktığımızda kendinden utanmayan, kendine sahip çıkan kadınlar da yakarak değil toplumdan dışlanarak, yaftalanarak öldürülüyor. Belki de evet belki de Şeyma bu nefrete karşı dik duran bir kadın örneğiydi. Bu kadar aşağılanmaya, sömürülmeye, hakarete karşı dik durabilen bir kadın… Nefrete nefretle değil kendine olan güveniyle cevap veren kadın… Şeyma Subaşı…

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
ŞEYMA ÜZERİNDEN KADINA YÖNELİK NEFRET

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 6 Aralık 2018, 16:38

    işin aslı ilgili ilişkide herşey çok karışıktı.

    Cevapla
Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!