1. Haberler
  2. KÜLTÜR SANAT
  3. UĞUR ÖZDEMİR ile BACK DROP AİLESİ

UĞUR ÖZDEMİR ile BACK DROP AİLESİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müzik canlı doğasına ruh sağlığı konusunda mutlak değer katar. Üretirken de tüketirken de olumlu yanlarından nemalanmak mümkündür. İnsanın duygularını en  rahat ifade edebileceği alanlardan birisidir. Bugün müzik mecrasının mutfağında olan ve değerli bir markanın ortağı olan Uğur Özdemir ile röportaj yapacağım.

Merhaba Uğur, öncelik ile röportaj teklifimi kabul ettiğin için sana ve BACK DROP ailesine çok teşekkür ediyorum. Müzik – Film – Yapım – Menajerlik 365 alan da çalışıyorlar.

1) BACK DROP dediğimiz de ilk olarak genç isimler ile çalışıyor olmanız dikkat çekiyor.
Bu programlanmış bir metod mu ?
Merhaba Benan, öncelik ile köşen de bize yer verdiğin için hem kendim hem BACK DROP ailesi olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye Aktüel ailesine de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Her sektör de olduğu gibi müzik sektöründe de yenilenme durumu var. Gerek yapımcı, menajer, sanatçılardan kaynaklanıyor. Çünkü şu an gündem de olan sanatçıların %70 i 40 yaş üzerindedir. Bu durumda bizim onlara çok verebileceğimiz bir şey yok. Sanat yaşamları boyunca şöhret anlamında belirli bir yer edinmişler ve herhangi bir iniş-çıkış yaşamaları çok söz konusu değildir. Ben ve ortağım Yusuf Öztürk genç isimler ile çalışıp onlar ile birlikte güzel bir çıkış sağlıyoruz. Biz bu sektörde çok eski değiliz. 4 yıldır çalışıyoruz, 2 seneye yakın süredir şirketimiz ile güzel bir trend sağlamış durumdayız.

2) Bulunduğunuz sektör yoğun stres içeriyor. BACK DROP ailesi olarak kendinizi ve şirketinizi yormadan,dingin ve stabilize bir çalışma ortamını nasıl sağlıyorsunuz ?
Bulunduğumuz sektörün stres hakimiyeti çok çok fazladır. Biz sanatçılarımızın sadece menajerliğini yapmıyoruz. Gittiği kuaförden giydiği kıyafete,  yediği yemekten klip çekimlerine, klip çekimi öncesinden sahne hazırlıklarına kadar kısacası her alanda yer alıyoruz. Herşeyden önce bir aile oluyoruz. Stres yönetimi en zor alandır. Karşımızda ki insanın psikolojisini iyi tanımamız gerekiyor. Onu öncelik ile çok iyi tanımaya gayret gösteriyoruz. Çocukluğundan ailelerine kadar aslında her konuyu anlatmalarını istiyoruz. Hemen bir müdahalemiz söz konusu olmuyor. 2-3 ay sonra müdahelelere başlıyor ve zaman ile sağlıklı bir kontrol sağlıyoruz. Bu da bizim çalışmalarımızı daha verimli hale getiriyor diyebilirim.

Kendimiz ile olan stres kısmı ise bir nevi bu olaylardan besleniyoruz. İşimizi çok severek yapıyoruz. Ön görülü bir şekil de ortağım Yusuf Öztürk ile paylaşarak çözümlüyoruz. İşlerimiz yayınlandığın da ve başarıyı seyrettiğimiz de bu bizi yeterince mutlu ediyor. Samimiyet ile söyleyebilirim ki bu bizi asıl stresten arındıran unsur oluyor.

3) Seni tanıdığım kadarı ile söyleyebilirim ki otoriter görünümünün içerisin de yaramaz bir çocuk var.
( Acun Ilıcalı akıla geliyor :) ) Arada ki dengeyi kurarken zorlandığın oluyor mu ?
Bizim sektörümüz içerisin de olan soğuklukları çok iyi bildiğimiz için ( asla genelleme yapmıyorum), biraz daha para endeksli çalışmaların yapıldığını biliyoruz. Yeni nesil ile ‘’başarıya aç olan bir nesil ‘’ ile çalıştığımız zaman bir aile olmak istiyorsak hem sevincimizi hem üzüntümüzü paylaşmamız gerekiyor. Ben mutluluğu üst sınırlar da , üzüntüyü ise alt sınırlar da yaşamayı seven bir insanım. Onlar ile beraberken onlar ile mutlu anlar paylaşmaktan çok mutlu oluyorum. Şirketimiz de ise bu ikili dengeyi kuran ortağım Yusuf Öztürk sanatçılarımızın dertleri  ile o ilgileniyor. Benim de bir nevi doğru yönlendirmemi sağlıyor. Ağabeyimiz gibi ve daha öngörülü olduğu için ben saha da daha rahat hareket ediyorum. Sosyal medya hesaplarıma da bu şekilde yansıyor. :)

4) BACK DROP ailesi kataloğunuz da isim olarak yok yok! :) Çalıştığınız her ismin iyi olması tabii ki tesadüf değil, bozulmayan bu başarının sırrı sana göre nedir ?
Katalog isimlerimiz yani bizim birebir çalıştığımız isimlerin Türkiye’ de izlenme oranları çok çok yüksektir. İlk 5 sıralamasında 3 sanatçımız var. Booking yaptığımız sanatçılar da mevcuttur. Birkaç isim vermek gerekir ise ( Halil Sezai, Mabel Matiz, Cem Adrian, Berkay, Soner Sarıkabadayı) farklı şirketler ile çalışıyor olsalar da booking hizmetimiz dışında ziyarete gelmeleri ve aile yakınlığın da olmamız bizi çok mutlu ediyor. Bu samimiyeti başarmak bence en büyük sırdır.

5) Türk müzik piyasası hakkında fikirlerin nelerdir ?
Türkiye müzik piyasasının yönü , Yusuf Öztürk ve BACK DROP ailesi olarak yaptığımız analizler doğrultusunda rap müzik gelebileceği en üst seviyeye kadar geldi. Hatta beklenenin üzerine çıktı diyebilirim.Özellik ile internet dizileri bunun öncüsü oldu. Pop müzik altyapı ve aranje dolayısı ile durağan döneme girdi. Kısacası şu an gündem de rap müziğin olduğunu, arabesk müziğin bu duruma eşlik ettiğini söyleyebiliriz. Pop müziğin altyapılarını kuvvetlendirerek 2-3  yıl içerisin de daha verimli olarak piyasa da trendini alabileceğini düşünüyoruz.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
UĞUR ÖZDEMİR ile BACK DROP AİLESİ

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!