İlhan EZEL
  1. Haberler
  2. Yazarlar
  3. EĞİTİM
  4. Temiz Toplum İnşası için Gerek Ve Yeter Şart Nedir?

Temiz Toplum İnşası için Gerek Ve Yeter Şart Nedir?

Nikâh cüzdanından önce Analık-Babalık eğitim sertifikası alınmalı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temiz Toplum İnşası

Temiz Toplum İnşası için Gerek Ve Yeter Şart Nedir?

Günümüzde maalesef evlilik, yürürse yürür……yürümezse sağlık olsun mantığıyla kuruluyor. Aile olma, ana-baba olma bilgilerinden mahrum olan gençler İstediği dalda eğitim alarak hedefine odaklanacaklar, lakin hepsi günün birinde mutlaka Anne veya Baba olmayacaklar mı?

Eksik Olan Ne?

Mesleki eğitime verilen önem kadar anne-baba adaylarının, bakıcı ablaların Çocuk Gelişimi ve Eğitimi hakkında eğitim almaları gerekmez mi?

Ne yazık ki bir kısım ana- baba eksik olanın ne olduğunu bilemeden ve hissedemeden yavrularının hatalarından çaresizce yakınıp, boşu boşuna onları  suçlayıp duracaklar. Ve hepsine yazık olacak.

Dolayısıyla Mesleki Eğitime verilen önem kadar “ANA-BABALIK”, “ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ” konularına yetkililerin bir çare düşünmelerini ve bu eğitimi hak ettiği noktaya taşımalarını ümit etmek istiyorum. Hayatım boyunca hemen hemen her platformda savunduğum bu düşüncemi sizlerle de paylaşmak istedim.

Analık-Babalık Eğitimi Lise müfredatına konmalı!

Bence adı geçen eğitimler, lise müfredat programına da konmalı. Hayata hazırlanmak için Matematik, Fizik, Felsefe, Mantık dersleri kadar önemli olan bu eğitimleri her öğrencinin alması gerekir. Çünkü bu günün öğrencileri yarının ebeveynleri olacak. Doktor, Avukat, Öğretmen olacaklar, lakin Ebeveyn de olacaklar.  

Gençler ve maalesef insanlar bir üniversite diploması her şeye yeter diye düşünüyorlar. Bu kadar emek verilerek tamamlanan öğrencilik yılları maddi ihtiyaçları gidermek noktasında gerek şarttır, fakat yeter şart olamamaktadır. Alınan diplomaların “Analık-Babalık” eğitimiyle taçlanması gerekir ki toplum istenilen standartlara yükselebilsin.

 

 

 

Temiz Toplum İnşası için Gerek Ve Yeter Şart Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!