Köşe Yazarı İçeriği Giriş Esasları ve Panel Kullanımı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm yazar arkadaşlarımıza merhaba, bu kısımda sizler için önemli anekdotları paylaşıp Türkiye Aktüel veritabanına nasıl köşe yazınızı ekleyeceğimize değineceğiz. Öncelikle Whatsapp grubunda anlık olarak diğer tüm yazar arkadaşlarla beraber beyin fırtınası yapma imkanına da sahibiz.

Köşe yazarı arkadaşların yazmış olduğu köşe yazısı sadece köşelerinde değil ilgili kategori, manşet ve günün öne çıkan haberleri kısmında yer alabilmektedir. Bu şekilde köşe yazılarının daha çok kitleye ulaşmasını da sağlamaya çalışıyoruz.

Kollektif Hareket

Tüm yazar arkadaşlar bir hedef doğrultusunda bir birine yardım eden, öneri ve eleştirilerle geliştiren bir sistem içerisindedir. Köşe yazarları hem yazarlık yapmakta hem de bu kollektif hareket içerisinde bir görevi üstlenmektedir.

Türkiye Aktüel Yayın İlkeleri Politikamızı Okuyunuz

Panel Kullanımı ve İçerik Eklenmesi

Yazar girişi yapmak için Masaüstünde sitemizin en alt kısmında “Yazar Girişi” ve mobilde de sol menünün en altında “Yazar Girişi” bağlantılarını takip ederek giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra yukarı kısımda ki resimde gördüğünüz gibi bir kısım açılacaktır. Burada Yazı ekleyebilirsiniz, yazınızı düzenleyebilir ve yazınıza gelen yorumları onaylayıp, silebilirsiniz.

Burada Köşe yazarlarımızın kullanacağı ana kısım “YAZILAR” kısmı olacaktır. Yazılar > Yeni Ekle bağlantısını takip ederek yeni köşe yazınızı sisteme ekleyebilirsiniz.

Firma Rehberi kısmımıza firma kaydını direk olarak yazarlarımız ekleyebilmektedir. Ortam olarak bahsedilen kısımsa Fotoğraf ve Video arşividir. Buradan daha önce eklenen tüm fotoğraf ve videolara hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz.

BAŞLIK SEÇİMİ

Köşe yazınızda en önemli kısım başlık seçimidir. “Başlığı buraya girin” yazan yere köşe yazınızın başlığını girebilirsiniz. Başlık seçiminde en önemli husus daha çok ve doğru kitleye ulaşabilmesi amacıyla aratılan bir cümleyi içinde barındırmasıdır. Köşe yazınızda diğer önemli husus ise çarpıcı ve içeriği okuma eğilimine yönelten ifadelerdir. Bu iki husus başlık seçiminde oldukça önem arz eder.

Ortam Ekle

Yazınızda fotoğraf kullanacağınız zaman ortam ekle kısmını kullanarak fotoğraf ekleyebilirsiniz.

MANŞET AYARLARI

Köşe yazılarınız sadece köşenizde değil Türkiye Aktüel web sayfamızın tüm ağında yer almaktadır. Manşet, Sürmanşet, Önemli Gelişme, Günün Öne Çıkanları gibi kısımlarda köşe yazınıza yer verebilirsiniz. Bu kısımlardan sadece bir tanesini kullanmaya özen gösteriniz.

ÖZET

Köşe yazınızın hemen alt kısmında yer alan özet kısmında çıkan cümle veya cümleleri bu kısma eklemelisiniz. En az 1, en fazla 3 cümle ile yazınızı özetleyebilirsiniz.

KATEGORİLER

Eğer yazınız bir alana hitap ediyorsa kategorilerden ilgili kategoriyi seçiniz. Yazınız aynı şekilde ilgili kategoride haber olarak da görünecektir. Eğer gündelik bir konu hakkında yazıyorsanız “Ünlü Yazarlar” kısmına köşe yazınızı ekleyebilirsiniz.

ETİKETLER

Eğer “Bir TV Dizisine Tavsiye Yazısı” yazıyorsanız etiketler kısmına yazıyla alakalı kelimeleri girebilirsiniz. Örneğin; “türk dizileri, diziler, dizi tavsiyeleri” gibi.

YATAY MANŞET RESMİ

Bu kısma bir şey eklemeniz gerekmiyor.

ÖNE ÇIKAN GÖRSEL

Yazınızın fotoğrafının eklendiği kısımdır. Eğer gündelik bir yazı yazıyorsanız konuyla alakalı güzel bir manzara ve alakadar daha farklı bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bu kısmı mutlaka eklemek zorundasınız. Aksi taktirde site içerisinde yazınızın göründüğü anasayfa, kategori ve köşe yazıları kısmında fotoğraf yüklenmedi hatası oluşacaktır.

0
kat_l_yorum_1
Katılıyorum +1
0
hatal_d_n_yorsun
Hatalı Düşünüyorsun
0
bilgi_in_te_ekk_r
Bilgi İçin Teşekkür
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
kat_lm_yorum_-1
Katılmıyorum -1
Köşe Yazarı İçeriği Giriş Esasları ve Panel Kullanımı

Türkiye Aktüel Haber Bültenine Ücretsiz Abone Olabilirsin

Yeni eklenen makalelerimizden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini şimdi başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!