Suat Kuş

KÜLTÜREL ETKİLEŞİM

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnsan uzunca bir süre dünyada bundan 6 milyon yıl önce homo (İnsan) bu dünyada diğer primatlar ile yollarını ayırdı. Bizler ise 350 bin yıllık bir geçmişe sahibiz. Şimdi düşünüyorsunuz ki bu adam neden bahsediyor; kültürel etkileşim ile ne alakası var. Unutmayın ki her bir eylem birbirine bağlıdır.

Daha önce şundan bahsettim kültür insan icadıdır. Her şey gibi ve birçok yaptıklarımız gibi bu kavram da bizim buluşumuz. İnternette çok uzun bir şekilde bu konuyu arkadaşlarım ele almış ama gerekli gereksiz bilgiler ile dolu ben ise daha farklı daha doğru umuyorum.. Çünkü neden sizin için her kaynağı araştırıyor en uygun halde size sunmaya çalışıyorum. Neyse! Yavaşça biz konumuza geri dönelim.

İnsanlar daha önceleri sadece hayatta kalmaya çalışıyorlardı. Sonra işler baya bir karıştı. İnsanlar ticarete başladı. Kara ve deniz ticaretleri insanları kültürel olarak da bir araya getirmeye başladı. Sonuç olarak her şey de bir paylaşım, her şey de bir de kültürel olarak etki olmaya başladı.

Günümüzde gelişen teknoloji ve insanoğlunun isteklerinin sonu gelmez bitmek tükenmek bilmeyen huzursuzluğu, mutsuzluğu bizleri her anlamda farkı yollara itiyor. Daha sonra tekrar bu konuya geri dönüş yaparız.

Yazar Suat Kuş

KÜLTÜREL ETKİLEŞİM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!